OGŁOSZENIA NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

11 WRZESIEŃ 2022 r.

W dzisiejszą niedzielę łączymy się duchowo z rodzinami zgromadzonymi w Kalwarii Zebrzydowskiej na XXX Pielgrzymce Rodzin naszej Archidiecezji. Po Mszy św. o 1100 spotkanie dla rodziców klas szóstych, siódmej i ósmych w sprawie bierzmowania.

W środę przeżywać będziemy Dzień Modlitwy za Ukrainę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy już na godzinę 1730 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie.  O godzinie 1800 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego i Radia Maryja z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.

W przyszłą niedzielę przypada święto Świętego Stanisława Kostki, zakonnika. Jest to patron Polski, młodzieży i naszego ks. Kanonika Stanisława Skowronka. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. w jego intencji w sobotę 17 września na g. 1800.

W liturgii Kościoła obchodzimy:

Wtorek – wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

Środa – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Czwartek – wsp. NMP Bolesnej

Piątek – wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

Sobota – wsp. św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa

Wszystkim solenizantom i  jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych. Szczególne życzenia składamy już dzisiaj ks. Kanonikowi Stanisławowi Skowronkowi. Niech święty patron wyprasza błog. Boże w posłudze kapłańskiej, wyjedna zdrowie, pogodę ducha i siły do dalszej pracy w naszej wspólnocie parafialnej oraz prowadzi go na drodze do świętości. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym  warto zwrócić uwagę na dodatek specjalny – poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci” –       o tym, jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy internetu oraz jak chronić je przed zagrożeniami wirtualnego świata.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content