OGŁOSZENIA NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

25 WRZEŚNIA  2022 r.

Dziś spotkanie informacyjne Rodziców klas III przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy św. o godz. 1100.

W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z Najśw. Sakramentem od godz. 830. Wieczorem pierwsze nabożeństwo różańcowe o godz. 1700, a bezpośrednio po nim Msza św. Na nabożeństwie poświecenie koronek różańcowych, które dzieci z klas III otrzymają jako pamiątkę przyjęcia Pierwszej Komunii św. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej przez cały październik, aby wypraszać przez wstawiennictwo Pani Różańcowej potrzebne łaski, a szczególnie: pokój dla świata, miłość w naszych rodzinach, radość wiary dla dzieci i młodzieży, powołania kapłańskie i zakonne.

W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek – wsp. świętych męczenników Kosmy i Damiana    

Wtorek – wsp. św. Wincentego a Paulo, kapłana

Środa – wsp. św. Wacława, męczennika

Czwartek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała    

Piątek – wsp. św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

Sobota – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła 

Parafianom, jubilatom, gościom i solenizantom, szczególnie naszemu p. organiście Michałowi składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji imienin, zdrowia oraz opieki świętego Archanioła Michała w posłudze muzyki kościelnej w naszej parafii i w codziennym życiu.

       W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci NMP Różańcowej. Uroczystej Sumie o godz. 1100 będzie przewodniczył ks. dr Paweł Gałuszka – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin. Bardzo prosimy, aby jak w latach poprzednich przygotować ołtarze polowe do Procesji Różańcowej. Prosimy dzieci sypiące kwiaty i z dzwoneczkami, panów do baldachimu, panie do feretronów, wszystkie grupy parafialne a szczególnie Róże Różańcowe, Koło Gospodyń Wiejskich, druhów i druhny z OSP, poczty sztandarowe. Chciejmy wspólnie jak najpiękniej podziękować Bogu za wszystkie łaski wyproszone przez Maryję dla naszej wspólnoty parafialnej i prosić o dalszą jej opiekę. Zmiana tajemnic różańca świętego przed sumą o 1030 .

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content