OGŁOSZENIA NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

09 PAŹDZIERNIK 2022 r.

Dziś przeprowadzane są kościołach naszej Archidiecezji coroczne badania praktyk religijnych czyli liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy święte i przystępujących do Komunii świętej.

Nabożeństwo Różańcowe dziś o godz. 1600 w tygodniu o godz. 1700. Przez cały październik Msze święte wieczorne bezpośrednio po nabożeństwie.

W środę nabożeństwo różańcowe połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy a po nim Msza święta za Ojczyznę, Ojca Świętego i Radio Maryja.

W przyszłą niedzielę przypada 14 rocznica śmierci ks. Juliusza Szafrańskiego. Msza święta w jego intencji w niedzielę o godz. 700.

         W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki roczne są czytane przed niedzielnymi Mszami świętymi i jak dotychczas co tydzień przed kolejną Mszą świętą. Wypominki jednorazowe są czytane przez cały miesiąc listopad. Za wszystkich wypominanych modlimy się także w każdej Mszy św. za Parafian a także w mszach zbiorowych za zmarłych w trzecie piątki miesiąca.

                W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy:

Wtorek – wsp. św. Jana XXIII papieża

Środa – wsp. bł. Jana Beyzyma, kapłana

Czwartek – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

Piątekwsp. św. Małgorzaty, Marii Alacoque, dziewicy

Sobotawsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

         Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień nowego tygodnia. Szczególne życzenia kierujemy też do wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XXII Dzień Papieski. W tym dniu zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierające zdolną młodzież z ubogich rodzin.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content