OGŁOSZENIA NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

30 PAŹDZIERNIK 2022 r.

         Dziś przypada rocznica poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękując Bogu za naszą świątynię parafialną modlitwą ogarnijmy wszystkich fundatorów, budowniczych i dobroczyńców naszego kościoła. Niech Pan Bóg wynagradza wszystkim, którzy dzisiaj troszczą się  o utrzymanie i wystrój naszej świątyni.

Nabożeństwo różańcowe dziś o 1600, a w poniedziałek o 1700.

         We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o 700, 900 i 1100. O godzinie 1400 Nieszpory i procesja na cmentarz z kazaniem po 1 stacji. Bezpośrednio po procesji Msza święta bez kazania. O godz. 1800 zapraszamy na modlitwę różańcową na naszym cmentarzu.

W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina w ten dzień wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają  w czyśćcu i potrzebują naszej pomocy, aby się oczyścić i wejść do chwały nieba. Msze święte o g. 700, 800 900 i 1700. Kapłani mogą w tym dniu odprawić 3 Msze święte. Jedna w intencji poleconej, drugą w intencji wszystkich wiernych zmarłych, trzecia w intencjach Ojca Świętego. Na Mszę św. o godz. 900 zapraszamy szczególnie rodziny tych, którzy zmarli przez ostatni rok od 1 listopada 2021 r. Prosimy o przyniesienie zniczy, które zapalone od Paschału poniesiemy w procesji do grobów naszych bliskich.

Przez cały listopad zapraszamy w tygodniu na modlitwę różańcową z wypominkami na godz. 630. Z racji zmiany czasu na zimowy Msze święte wieczorne od środy o godz. 1700.

W dniach od 1 do 8 listopada Kościół daje nam możliwość zyskania odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę choćby tylko w myśli za zmarłych. Trzeba również wypełnić warunki zwykłe jak spowiedź święta, przyjęcie Komunii świętej,  oraz odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo w intencjach Ojca Świętego i Wierzę w Boga.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1600. W sobotę 5 listopada odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godziny 830. Kandydatów do bierzmowania z klas 6, 7 i 8 zapraszamy na spowiedź i Mszę św. pierwszo czwartkową. Po mszy św. o 1700 spotkanie w kościele dla klasy 7 i ósmych. Spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. na plebani.  

         1 listopada będzie przeprowadzana na naszym cmentarzu kwesta. Zebrane ofiary będą przeznaczone na renowację zabytkowych pomników. Dziękujemy za troskę o grób kapłanów rodzinom z Os. Kotowa. Prosimy o podjęcie tej troski rodziny z Os. Harwatowa.

         W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca św. o 1030.

Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Baranowa nad torami – 800 zł., z Bloku – 260 zł.

Od 01 XI 2021 r. do 31 X 2022 r.

zostali odprowadzeni na nasz cmentarz parafialny drodzy nam zmarli:

 1. + Maria Oczkowska
 2. + Mieczysław Bogacz
 3. + Anna Sala
 4. + Sylwester Kowalczyk
 5. + Józef Guzik
 6. + Anna Drobna
 7. + Zbigniew Działek
 8. + Władysław Stopa
 9. + Józefa Mosur
 10. + Jan Bachul
 11. + Józef Garbacz
 12. + Helena Dudek
 13. + Julian Gębala
 14. + Maria Oleksa
 15. + Józef Stasik
 16. + Józef Gierat
 17. + Władysława Stanaszek
 18. + Monika Zaręba
 19. + Jadwiga Kowalcze
 20. + Maria Szafraniec
 21. + Władysław Oleksa
 22. + Józef Suwaj
 23. + Sebastian Buczek
 24. + Wanda Koniówka
 25. + Mieczysław Kot
 26. + Ernestyna Rusin
 27. + Janusz Syc
 28. + Henryka Kudzia
 29. + Tadeusz Misiewicz
 30. + Jadwiga Oleksa
 31. + Zofia Bodnar
 32. + Zofia Korbel
 33. + Mieczysław Szeląg
 34. + Bogdan Florek
 35. + Franciszka Sępek
 36. + Adela Suska
 37. + Stanisława Drobna
 38. + Marian Syc
 39. + Barbara Sala
Komentarze zostały wyłączone
Skip to content