OGŁOSZENIA NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

30 PAŹDZIERNIK 2022 r.

Dziś przypada rocznica poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękując Bogu za naszą świątynię parafialną modlitwą ogarnijmy wszystkich fundatorów, budowniczych i dobroczyńców naszego kościoła. Niech Pan Bóg wynagradza wszystkim, którzy dzisiaj troszczą się  o utrzymanie i wystrój naszej świątyni.

Nabożeństwo różańcowe dziś o 1600, a w poniedziałek o 1700.

We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o 700, 900 i 1100. O godzinie 1400 Nieszpory i procesja na cmentarz z kazaniem po 1 stacji. Bezpośrednio po procesji Msza święta bez kazania. O godz. 1800 zapraszamy na modlitwę różańcową na naszym cmentarzu.

W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina w ten dzień wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają  w czyśćcu i potrzebują naszej pomocy, aby się oczyścić i wejść do chwały nieba. Msze święte o g. 700, 800 900 i 1700. Kapłani mogą w tym dniu odprawić 3 Msze święte. Jedna w intencji poleconej, drugą w intencji wszystkich wiernych zmarłych, trzecia w intencjach Ojca Świętego. Na Mszę św. o godz. 900 zapraszamy szczególnie rodziny tych, którzy zmarli przez ostatni rok od 1 listopada 2021 r. Prosimy o przyniesienie zniczy, które zapalone od Paschału poniesiemy w procesji do grobów naszych bliskich.

Przez cały listopad zapraszamy w tygodniu na modlitwę różańcową z wypominkami na godz. 630. Z racji zmiany czasu na zimowy Msze święte wieczorne od środy o godz. 1700.

W dniach od 1 do 8 listopada Kościół daje nam możliwość zyskania odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę choćby tylko w myśli za zmarłych. Trzeba również wypełnić warunki zwykłe jak spowiedź święta, przyjęcie Komunii świętej,  oraz odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo w intencjach Ojca Świętego i Wierzę w Boga.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1600. W sobotę 5 listopada odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godziny 830. Kandydatów do bierzmowania z klas 6, 7 i 8 zapraszamy na spowiedź i Mszę św. pierwszo czwartkową. Po mszy św. o 1700 spotkanie w kościele dla klasy 7 i ósmych. Spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. na plebani.

1 listopada będzie przeprowadzana na naszym cmentarzu kwesta. Zebrane ofiary będą przeznaczone na renowację zabytkowych pomników. Dziękujemy za troskę o grób kapłanów rodzinom z Os. Kotowa. Prosimy o podjęcie tej troski rodziny z Os. Harwatowa.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca św. o 1030.

Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Baranowa nad torami – 800 zł., z Bloku – 260 zł.

Od 01 XI 2021 r. do 31 X 2022 r.

zostali odprowadzeni na nasz cmentarz parafialny drodzy nam zmarli:

1. + Maria Oczkowska
  2. + Mieczysław Bogacz