OGŁOSZENIA NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

06 LISTOPAD 2022 r.

Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 1030 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Do wtorku możemy jeszcze zyskiwać odpusty zupełne za zmarłych. Przez cały listopad zapraszamy w tygodniu na modlitwę różańcową z wypominkami na godz. 630.

We środę o 1700 Msza święta w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego i Radia Maryja, a po niej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek przypada Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny, a szczególnie o jej bezpieczeństwo w obliczu zagrożeń, oraz w intencji poległych w jej obronie, o godzinie 900. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Na piątek ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski udzielił dyspensy, w  związku z czym w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Z Kalendarza Liturgicznego:

Środa – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Czwartek – wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Piątek – wsp. św. Marcina z Tours, biskupa

Sobota– wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wstawiennictwa świętych  patronów i błogosławieństwa Bożego.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem Solidarni z Ukrainą, a także VI Światowy Dzień Ubogich. Na te cele będzie można złożyć ofiarę do skarbony za ławkami.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym między innymi o tym co proponuje Kościół dla ludzi samotnych.