OGŁOSZENIA NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

OGŁOSZENIA NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

27 LISTOPAD 2022 r.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Dziś podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, aby były one znakiem jedności całej naszej wspólnoty parafialnej. Poświęcone opłatki będą rozprowadzane przez pana organistę już od jutra od Górnego Osielca. Przypominamy, że ofiary składane przy tej okazji stanowią istotną część jego wynagrodzenia za całoroczną pracę.

Od jutra rozpoczynamy Roraty czyli Msze św. o Matce Bożej w Adwencie. Zapraszamy wszystkich codziennie w tygodniu na godz. 700. Dzieci zachęcamy do przynoszenia lampionów. Będą też dla nich przygotowane niespodzianki.

         W środę po wieczornej Mszy świętej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św., a w czwartek i piątek od godz. 1600. W czwartek zapraszamy na spowiedź i Mszę św. o 1700 kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla klas VII i VIII w kościele. Spotkanie Akcji Katolickiej za tydzień 8 XII. Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych, którzy pragną przyjąć Pana Jezusa z racji Świąt Bożego Narodzenia. Odwiedzimy ich z posługą sakramentalną w sobotę 17 grudnia.

         W sobotę 3 grudnia zapraszamy na różaniec w intencji ojczyzny na godzinę 1630.

         Z kalendarza liturgicznego:

Środa – wsp. św. Andrzeja, apostoła

Sobota – wsp. św. Franciszka Ksawerego, kapłana

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia,  opieki świętych patronów i wszelkiego błogosławieństwa.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu obok Gościa Niedzielnego miesięczniki dla dzieci Mały Gość oraz Staś.

Za tydzień w niedzielę 4 grudnia odbędzie się kiermasz świąteczny, z którego dochód będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Oli Kaczmarczyk. Z racji I niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Różańca św. o 1030. Będzie to zarazem II niedziela Adwentu, która co roku jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Szczegóły na plakacie.

Bóg zapłać za ofiarę na kościół od koła NSZZ Solidarność PKP Chabówka – 300 zł. Prosimy o ofiarę na wystrój i sprzątanie kościoła rodziny z Os. Karbowa nad torami

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content