OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ ADWENTU GAUDETE

11 GRUDZIEŃ 2022 r.

Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”. Dziś na Mszy św. o godzinie 900 pobłogosławimy trzech nowych ministrantów, dziękując Bogu za kolejne powołania do służby liturgicznej w naszej parafii.

W środę o 1700 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca Św. i Radia Maryja, a po niej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Od piątku nowenna do Dzieciątka Jezus na Mszach świętych porannych.

W sobotę odwidzimy chorych z Najświętszym Sakramentem od 830. W tym dniu odbędzie się też wizyta duszpasterska na Os. Działkowa. Plan kolędy dla całej parafii zostanie podany za tydzień.

Za tydzień odbędzie się przed kościołem kiermasz przeprowadzany przez radę rodziców na rzecz naszej szkoły.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w poniedziałek 19 grudnia. W kaplicy na Górnym Osielcu od 1030 do 1115.  W kościele od 1500 do 1800 z przerwą od 1630 do 1700. Zachęcamy, aby skorzystać ze spowiedzi i nie odkładać jej na ostatnią chwilę. Spowiedź w pozostałe dni codziennie pół godziny przed każda Mszą św.

Poniedziałek – wsp.  NMP z Guadalupe

Wtorek – wsp.  św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Środa – wsp. św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień adwentowego przygotowania do  Świąt Bożego Narodzenia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym      między innymi ważny wywiad o zdecydowanych działaniach kard. Karola Wojtyły w walce z nadużyciami duchownych.

W zakrystii można pobrać świece na stół wigilijny w ramach świątecznej pomocy dla ubogich dzieci. Ofiara 10 zł.

Bardzo prosimy jedną z rodzin naszej parafii o ofiarowanie do kościoła żywej choinki.