OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU

OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU

18 GRUDZIEŃ 2021 r.

Dziś przed kościołem odbywa się kiermasz świąteczny organizowany przez Radę Rodziców na rzecz naszej szkoły. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.

Okazja do spowiedzi jutro. W kaplicy na Górnym Osielcu od 1030 do 1115, w kościele od 1500 do 1800 z przerwą od 1630 do 1700 oraz w pozostałe dni pół godziny przed każda Mszą św.

Zapraszamy na Roraty o 655 do soboty włącznie. Do wieczerzy wigilijnej zasiądźmy pojednani ze wszystkimi. Rozpocznijmy ją od wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim i łamania się opłatkiem. Niech szczere życzenia składane najbliższym płyną w atmosferze zgody, wzajemnej miłości i Bożego pokoju. Radość  z narodzenia Pana Jezusa wyraźmy wspólnym śpiewem kolęd i pastorałek.

Pasterka w kaplicy na Górnym Osielcu o 2200, a w kościele o 2400. Składka na tacę przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia S.O.S.

W niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 700, 900, 1100 i 1630.

Drugi dzień świąt i wspomnienie Św. Szczepana. Msze św. jak w niedziele. Po sumie poświęcenie owsa.

Tegoroczna wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się od wtorku 27 grudnia. Cały porządek kolędowy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Tym tygodniu w Gościu Niedzielnym bardzo przydatny dodatek – „Modlitwa przed wieczerzą wigilijną”. Dla dzieci miesięczniki Mały Gość oraz Staś.

Bóg zapłać całej ekipie, która przygotowała nam choinki i dekoracje kościoła na święta. Bóg zapłać rodzinie Izabeli i Dariusza, która ofiarowała żywe drzewko na serduszka wykonane przez dzieci na Roraty.

Światełko betlejemskie, będzie do zabrania z kościoła w sobotę po ostatnich roratach, następnie będzie ono umieszczone przed kościołem.  

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content