OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ

OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

25 GRUDNIA 2022 r.

Przeżywamy dzisiaj radość z Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Niech tegoroczne świętowanie tajemnicy przyjścia Bożego na ziemię będzie przede wszystkim prośbą o pokój na Ukrainie i w świecie.

Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedziele. Po sumie poświęcenie owsa.

We wtorek święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Po Mszy świętej porannej pobłogosławimy wino.

W środę święto Świętych Młodzianków, męczenników.

W piątek święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

W sobotę pożegnamy Stary Rok. Nabożeństwo dziękczynno-błagalne, uroczyste Nieszpory i Msza święta o godz. 1500. Przyjdźmy podziękować Bogu za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa, ale też, aby przepraszać za niewierności, zmarnowane łaski i złe wykorzystanie danego nam czasu. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie w kościele hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy…

Plan kolędy na ten tydzień:

Cały porządek jest wywieszony w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej.

W przyszłą niedzielę Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziękując Bogu za macierzyństwo Boże NMP, będziemy wypraszać Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego w nowym roku kalendarzowym, i modlić się o łaskę pokoju dla Ukrainy i całego świata. O 1030 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Do pobrania ze stolika świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego na dwa tygodnie w cenie 10 zł.

Kochani Parafianie i wszyscy Goście. Jako duszpasterze pragniemy złożyć wam serdeczne życzenia świąteczne. Do naszych otwartych serc przychodzi ten maleńki i bezbronny, nasz  Pan i Zbawiciel, Boży Syn. Przyjmijmy Go i pozwólmy umocnić siebie Jego pokojem, wiarą, radością i zrozumieniem, byśmy to wszystko mogli rozdawać wszędzie tam, gdzie zwątpienie i niepokój, gdzie pośpiech, może też i pogarda, szczególnie zaś w naszych domach i rodzinach oraz miejscach pracy. Wszystkim zdrowych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Radosnego świętowania.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content