OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ

OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ

UROCZYSTOŚĆ ŚW. BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

01 STYCZNIA 2023 R.

Dziś przypada 56 Światowy Dzień Pokoju. Przez przyczynę Św. Bożej Rodzicielki modlimy się o pokój na Ukrainie i w całym świecie, w naszych rodzinach i sercach. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. O 1030 zmiana tajemnic Różańca Świętego.

Wczoraj zakończyliśmy stary rok 2022. W nabożeństwie dziękczynno błagalnym przepraszaliśmy za popełnione zło, dziękowaliśmy za otrzymane łaski i prosiliśmy o Boże błog. w nowym roku. W roku 2022 zostało ochrzczonych w naszej parafii 38 dzieci. Sakrament małżeństwa zawarło 14 par. Do wieczności odeszło 34 osób. Dziękowaliśmy też za wykonane w minionym roku w naszej parafii prace. Największe z nich to: reparacja dachu na stodole, zamontowanie balustrady komunijnej w kościele, fumigacja kaplicy na Górnym Osielcu. Jeszcze raz pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom                       i darczyńcom, dzięki którym było możliwe wykonanie tych prac oraz uregulowanie wszystkich bieżących rachunków i płatności. Bóg zapłać wszystkim za ofiary złożone na tacę i od poszczególnych rodzin. Dzięki waszej ofiarności mamy zapewnione środki na dalsze prace.  

         W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Święto Trzech Króli będziemy przeżywać jako dzień modlitw w intencji misji świętych. Msze św. o godz. 700, 900, 1100 i 1630.                  

Na zakończenie każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła, które będzie można sobie pobrać pod chórem.

         W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek – wsp. świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

Piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli

W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego.

Bóg zapłać za ofiarę na kościół z nr 624 – 200 zł.

Z okazji Nowego Roku 2023 składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa  na każdy dzień, zdrowia i wszelkich potrzebnych w życiu łask.     

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content