OGŁOSZENIA NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 19 LUTY 2023 r.

Dziś przed kościołem trwa kiermasz z ciastami organizowany przez rodziców scholii i ministrantów. Pozyskane środki będą przeznaczone na wyjazdy wakacyjne dla scholii i ministrantów. Bóg zapłać organizatorom i wszystkim darczyńcom wspierającym nasze grupy parafialne dzieci i młodzieży.

W Środę Popielcową rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii, które będą trwać do soboty 25 lutego. W tym roku słowo Boże będzie nam głosił O. Władysław Surdyka – Redemptorysta ze Skarżyska Kamiennej. Msze święte z posypaniem głów popiołem o g. 700 , 900  i 1700. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Program rekolekcji:

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o 1630, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 1900. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Możemy również uzyskać odpust zupełny za udział w Gorzkich Żalach, które odprawiane będą z kazaniem pasyjnym w niedziele o 1530. Weźmy liczny udział w tych nabożeństwach wielkopostnych, zachęcajmy do udziału w nich dzieci i młodzież. Zapraszamy szczególnie dzieci klas 3 przygotowujących się do I Komunii św., oraz kandydatów do bierzmowania z klas 6, 7 i 8.

W sobotę zakończenie rekolekcji. Na Mszach św. o 700 , 900  i 1100 składka na potrzeby wspólnoty OO. Redemptorystów ze Skarżyska Kamiennej.

         W przyszłą niedzielę Na Mszy św. o godzinie 900 poświęcenie książeczek dla dzieci klas trzecich jako kolejnej pamiątki I Komunii św. Po sumie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla osób starszych. Msza św. popołudniowa bezpośrednio po Gorzkich Żalach.

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu obok Gościa Niedzielnego miesięczniki dla dzieci Mały Gość i Staś.         

Bóg zapłać za złożenie ofiary sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Oleksowa – 900 zł., Os. Sępkowa – 850 zł., Os. Matułowa i Wojtaszki – 750 zł., Wronkowa 550 zł.

Na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy kwotę  5 495 zł., która została przekazana na konto Caritas Kraków. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content