OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

19 MARZEC 2023 r.

Różowy kolor szat liturgicznych dzisiejszej niedzieli symbolizuje radosne oczekiwanie na Zmartwychwstanie Jezusa. Po sumie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla osób starszych. O 1530 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. popołudniowa.

W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o 1630, a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św.

W sobotę podczas Mszy świętej o g. 1700 rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby pragnące uczestniczyć w tym dziele proszone są o zabranie z regału prasowego deklaracji przyjęcia Duchowej Adopcji.

W przyszłą niedzielę spotkanie informacyjne dla rodziców klas trzecich w sprawie I Komunii św. po Mszy św. o 900, oraz spotkanie dla rodziców klas siódmej i ósmych w sprawie bierzmowania, po Mszy św. o 1100.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś wraz z  Gościem Niedzielnym miesięcznik dla dzieci Mały Gość.

Z Kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – przeniesiona z niedzieli liturgiczna uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP

Sobota – uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu: 12 Róża Męska – 200 zł., VII Róża Kobiet – 200 zł., IV Róża Kobiet – 150 zł., VIII Róża Kobiet – 210 zł., III Róża Kobiet 160 zł., X Róża Kobiet – 260 zł., V Róża Kobiet z Górnego Osielca 200 zł., VI Róża Kobiet – 200 zł. Na sprzątanie i wystrój kościoła Os. Słoninowa – 500 zł., Os. Budowa – 1 050 zł., Os. Głodkowa – 1 170 zł.

W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne Caritas w cenie 10 zł.