OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

26 MARZEC 2023r.

Fioletowa zasłona to symbol żalu i pokuty, którym człowiek powinien się oddać, aby mu wolno było znowu spojrzeć na ukrzyżowanego Pana w Wielki Piątek, gdy zostanie odsłonięty na naszych oczach w obrzędzie adoracji krzyża.

Dziś spotkanie informacyjne dla rodziców klas trzecich w sprawie I Komunii św. po Mszy św. o 900, oraz spotkanie dla rodziców klas siódmej i ósmych w sprawie bierzmowania, po Mszy św. o 1100. Po sumie Droga Krzyżowa dla starszych, a o godz. 1530 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Z racji zmiany czasu na letni od środy Msze święte wieczorne będziemy odprawiać o godzinie 1800.

W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci jak zwykle o 1730. Natomiast wieczorna Droga Krzyżowa odbędzie się w terenie. Trasa będzie biegła przy drodze na Górny Osielec. Rozpoczniemy o g. 1900  od sklepu przy Os. Sępkowa i przejdziemy do kaplicy na Górnym Osielcu. Prosimy o pomoc druhów strażaków w rozmieszczeniu krzyży przy trasie pasyjnej drogi. W tym roku przejdziemy tę drogę z Janem Pawłem drugim. Weźmy liczny udział modląc się szczególnie o pokój w Ukrainie i bezpieczeństwo dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania.

W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Prosimy o zgłaszanie tych chorych, którzy pragnęli by skorzystać ze spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedziele Palmową Męki Pańskiej. Na każdej Mszy świętej poświęcenie palm. Parafia Osielec oraz GOKSiP w Jordanowie serdecznie zapraszają wszystkich małych oraz dużych do wzięcia udziału w gminnym konkursie palm wielkanocnych, który odbędzie się w niedzielę palmowa w budynku GOK w Osielcu.

Z racji kolejnej rocznicy śmierci Św. Jana Pawła II udekorujmy nasze domy obrazami naszego umiłowanego Ojca Świętego oraz wywieśmy papieskie lub narodowe flagi.

W Wielkim Tygodniu w poniedziałek 3 kwietnia spowiedź przedświąteczna na G. Osielcu od godz. 1100, na dole od godziny 1530 do 1800. Zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas szóstych, siódmej i ósmych.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś wraz obok  Gościa Niedzielnego, Gość Niedzielny Extra oraz miesięcznik dla dzieci Staś.

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: XIV Róża Męska – 230 zł., II Róża Kobiet – 310 zł., IV Róża Kobiet – 200 zł., IV Róża Kobiet z G. Osielca – 150 zł. Bóg zapłać za ofiary na wystrój i sprzątanie kościoła rodzinom z Os. Niziołkowa – 1 050 zł., Os. Bańdurowa pod torami – 1 000 zł.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content