OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ MĘKI PAŃSKIEJ

02 KWIECIEŃ 2023 r.

Dziś obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Palmy na konkurs należy po Mszy św. zanieść do sali GOK-u.

W poniedziałek spowiedź przedświąteczna z udziałem zaproszonych kapłanów od godziny 1530 do 1830 z przerwą od 1700 do1730. Spowiedź na Górnym Osielcu od 1100.

Przypominamy, że Msze św. wieczorne i Liturgia Wielkiego Tygodnia o g. 1800. Kancelaria parafialna czynna wyłącznie do środy. W Wielką Środę Msza św. godz. 1800, a po niej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 1800. Wspominać będziemy pamiątkę ustanowienia sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 2300:

– O 2000 Gorzkie Żale cz. I.

– O 2100 Godzina Święta, prowadzi Akcja Katolicka i grupa charytatywna.

– O 2200 Droga Krzyżowa, prowadzi młodzież.

– O 2300 Zakończenie adoracji.

Wielki Piątek to pamiątka śmierci Pana Jezusa na krzyżu. W tym dniu Kościół nie sprawuje Ofiary Mszy św. Obowiązuje post ścisły, a zatem zarówno wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych jak i ograniczenie posiłków do 3 maksymalnie w tym tylko jeden do syta.

Porządek nabożeństw w Wielki Piątek:

– O 1000 Droga Krzyżowa dla uczniów klas 0-5.

– O 1100 Droga Krzyżowa dla uczniów klas 6-8.

– O 1200 Droga Krzyżowa dla młodzieży szkół średnich.

– O 1500Koronka do Bożego Miłosierdzia.

– O 1645 Droga Krzyżowa dla starszych.

– O 1800 Liturgia Wielkiego Piątku. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

– O 2000 Gorzkie Żale cz. II i III.

– O 2100 Adoracja indywidualna.

– O 2300 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

– Od 2400 adoracja przy Grobie Pańskim dla rodzin z wyznaczonych osiedli.

Wielka Sobota to pamiątka spoczynku Pana Jezusa w grobie.

W tym dniu poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny

– o g. 900 w kościele oraz przy kapliczce na Os. Bogaczowa,

– o 1000 w kościele oraz na Zawodziu przy kapliczce za mostem,

– o 1100 w kościele i przy sklepie na roli Sępkowej,

– o 1200 w kościele i w kaplicy na Górnym Osielcu.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpoczyna się o godz. 1800. Początek na zewnątrz z poświęceniem ognia, następnie procesja do kościoła z zapalonym paschałem, i dalsza część liturgii światła. Po niej liturgia słowa Bożego, która przypomni nam najważniejsze dzieła Boże z historii zbawienia. Dalej liturgia chrzcielna z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Prosimy o przyniesienie świec odpowiednio zabezpieczonych.

Rezurekcja Wielkanocna z procesją trzy razy wokół kościoła o 600. Msze św. w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego o 600, 900, 1100 i 1630.  Msze św. w Poniedziałek Wielkanocny jak w niedziele.

Prosimy o przygotowanie feretronów. Prosimy druhów strażaków o pełnienie straży przy Grobie Pańskim – od 2000 w W. Piątek do 1800 w W. Sobotę.

Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu z XIII Róży Męskiej – 230 zł.

Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Bańdurowa nad torami – 1 100 zł.