OGŁOSZENIA NA PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

OGŁOSZENIA NA PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

10 KWIETNIA 2023 r.

W dniu dzisiejszym modlitwami i materialnie wspieramy UPJP II. Msze św. jak w niedziele o 700; 900, 1100  i 1630 oraz o 1000 w kaplicy na Górnym Osielcu.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomagali w przeżywaniu uroczystości Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg zapłać panom kościelnemu i organiście i całej służbie liturgicznej, wszystkim lektorom i ministrantom posługującym przy ołtarzu. Bóg zapłać scholi młodzieżowej za prowadzenie Drogi Krzyżowej w Wielki Czwartek, młodzieży za prowadzenie Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek oraz panom prowadzącym cały Wielki post Drogę Krzyżowa dla starszych.Bóg zapłać orkiestrze strażackiej i paniom niosącym feretrony na procesji rezurekcyjnej. Bóg zapłać druhom i druhnom z OSP Osielec Górny i Dolny za straż przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wszystkim, którzy przygotowywali Ciemnicę i Grób Pański.

Bóg zapłać za złożone przy święconkach produkty spożywcze dla ubogich naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary pieniężne składane do skarbony Św. Antoniego.

W ciągu tygodnia obchodzimy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, dlatego w najbliższy piątek nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w tygodniu po Mszach świętych rano. Przypominamy, że po zmianie czasu Msze św. wieczorne o godz. 1800.

W środę Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego i Radia Maryja. A po niej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W najbliższą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. O godzinie 1500 odprawimy godzinę świętą.Pamiętajmy o odmawianiu koronki do Miłosierdzia Bożego codziennie. Prośmy Miłosiernego Boga o ustanie wojny.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim parafianom i gościom na dalsze świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content