OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

23 KWIETNIA 2023 r.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 15 Tydzień Biblijny. W liturgii wspominamy św. Jerzego, męczennika.

W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu kandydaci do bierzmowania z klasy siódmej i klas ósmych przeżywać będą Triduum przed bierzmowaniem. Próby przed uroczystością połączone z modlitwą o dary Ducha Świętego w środę, czwartek i piątek o 1845.

W sobotę 29 kwietnia spowiedź święta dla kandydatów do bierzmowania od 1530. Będzie to również okazja do spowiedzi przed odpustem.

W przyszłą niedzielę rodzice rozprowadzać będą przed kościołem ciasto na odpust i majówkę. Zebrane fundusze będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny scholii i ministrantów.

Po wieczornej Mszy św. pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje.

W poniedziałek 1 maja przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Św. App. Filipa i Jakuba. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 1100 przewodniczyć będzie Ks. Bp. Janusz Mastalski. W tym roku odpust parafialny połączony będzie z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z klasy siódmej i klas ósmych.

Przypominamy, ze parking za plebanią jest zarezerwowany dla kapłanów. Prosimy także w imieniu mieszkańców Os. Świstkowa, aby nie blokować wyjazdu z osiedla na drogę główną.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu obok Gościa Niedzielnego miesięcznik dla dzieci Staś.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Wtorek – Święto św. Marka, ewangelisty.

Piątek – wsp. błog. Hanny Chrzanowskiej

Sobota – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

Wszystkim parafianom, gościom oraz solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

Bóg zapłać duchom z OSP Osielec Górny oraz rodzicom kandydatów do bierzmowania za prace porządkowe wokół plebanii i Kościoła. Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Janikowa – 1250 zł.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content