OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

30 KWIETNIA 2023 R.

Dziś przed kościołem rodzice przeprowadzają kiermasz z ciastami na odpust i majówkę.  Cały dochód przeznaczony jest na wyjazd wakacyjny scholii i ministrantów.

Nabożeństwa majowe dziś z procesją wokół kościoła oraz w poniedziałek i środę po Mszy św. o 1630, a w zwykłe dni tygodnia o 1800. Msze św. wieczorne od tego tygodnia do końca miesiąca po nabożeństwach majowych.

Na Mszy św. o 900 zostanie pobłogosławionych pięciu nowych ministrantów. Polećmy ich wraz z rodzinami opiece Bożej i świętych patronów służby liturgicznej.

Jutro przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci naszych patronów Św. App. Filipa i Jakuba. Msze św. o 700, 900, 1100 i 1630. Uroczystej Sumie Odpustowej będzie przewodniczyć Ks. Bp Janusz Mastalski, który wygłosi do nas słowo Boże i udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Bardzo prosimy, aby nie wjeżdżać pojazdami na parking za plebanią.

W środę Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej ojczyzny. Msze św. o 700, 900, 1100 i 1630. Podczas każdej Mszy św. odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego. Na Mszy św. o godzinie 1100 Msza św. w intencji OSP Osielec dolny. Modląc się za naszych druhów i druhny przez wstawiennictwo Św. Floriana będziemy mogli także wspomóc ich materialnie przez złożenie ofiary na zakup nowego wozu strażackiego.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od g. 1700. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej w Sali na plebanii. W sobotę odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od 830.

  W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca o 1030.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wsp. św. Józefa. rzemieślnika                                                                                                            

Wtorek – wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła                                                                   

Środa– uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski                                                                     

Czwartek – wsp.  św.  Floriana, męczennika                                                                

Piątek  – wsp. św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana                                                                                          

Sobota – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błog. Bożego oraz opieki Maryi i świętych. Maturzystom przystępującym do egzaminów maturalnych światła i mocy Ducha Świętego.

Bóg zapłać rodzicom młodzieży bierzmowanej za ofiarę na kościół – 1 500 zł. Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Morawowa – 1 250 zł., Os. Misiarzowa 550 zł. Bóg zapłać paniom, które posadziły kwiaty przed kościołem oraz naszym druhom za przeczyszczenie korytek przed kościołem i plebanią.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym między innymi    o „Małej drodze” św. Teresy z Lisieux.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content