OGŁOSZENIA NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

14 MAJA 2023 r.

Spotkanie w sprawie wakacyjnego wyjazdu ministrantów i scholii starszej dziś po Mszy św. o godz. 900.

Nabożeństwa majowe dziś po Mszy św. popołudniowej, a w tygodniu o 1800.

W poniedziałek, wtorek i środę przeżywać będziemy „dni krzyżowe” z procesjami błagalnymi wokół kościoła na Mszach porannych. Modlić się będziemy o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

W środę wieczorem Msza św. zbiorowa za żyjących przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału szczególnie rodziny z Os.:  Zagrody, Bachule, Brodaniec, Sołtystwo.

W piątek wieczorem Msza św. zbiorowa za zmarłych z koronką do miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 1100 przeżywać będziemy uroczystość I Komunii świętej. Pana Jezusa pod postacią chleba przyjmie w naszej parafii 37. dzieci z klas trzecich.

Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę od 900.

Prosimy, aby nie wjeżdżać na parking za plebanią i nie blokować drogi pożarowej do kościoła. Za dwa tygodnie uroczystość rocznicy I Komunii św. dla dzieci klas czwartych.

Wtorek – Święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błog. Bożego oraz opieki Maryi i Świętych.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym między innymi o pokucie, która zadecyduje o losach świata.

Serdeczne Bóg zapłać rodzicom klas komunijnych za wykonane wczoraj prace porządkowe wokół plebanii i kościoła.

Z racji trudności związanych z pozyskaniem węgla na opał została podjęta inicjatywa montażu w naszym kościele pomp ciepła oraz modernizacji kotłowni. Bóg zapłać za pierwsze ofiary na ten cel: rodzina z numeru 572 – 500 zł. Bóg zapłać wszystkim za ofiary składane na cele inwestycyjne naszej parafii w drugie niedziele miesiąca.

Bardzo prosimy o ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodziny z Os. Zagrody, Bachule, Brodaniec, Sołtystwo.