OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

21 MAJA 2023 r.

W dzisiejszą niedzielę  nasza parafia raduje się uroczystością Pierwszej  Komunii Świętej. Podczas Mszy świętej  o g. 1100 – 37. dzieci przystąpi po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Obejmujemy je modlitwą oraz ich rodziców  i  ich rodziny.

Do soboty dzieci będą obchodziły  Biały Tydzień, uczestnicząc w nabożeństwach majowych i Mszy świętej o g. 1800.

Serdeczne Bóg zapłać rodzicom tych dzieci za prace porządkowe przy kościele i plebani oraz za kwiaty i wystrój kościoła do godnego przeżywania dzisiejszej uroczystości.

Nabożeństwa majowe dziś po Mszy św. o g. 1630 a w tygodniu o 1800.

W czwartek pielgrzymka dziękczynna dzieci komunijnych do sanktuariów Maryjnych Podhala. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 730.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy świętej o g. 1100 dzieci klas czwartych przeżywać będą rocznicę I Komunii św. Próba liturgii w środę o g. 1500. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek od 1630.

Poniedziałek – wsp. Św. Rity z Cascii, zakonnicy

Środa – wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych

Piątek – wsp. Św. Filipa Nereusza, kapłana

Sobota – wsp. Św. Pawła VI, papieża

Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i jubilatom na  przeżywanie kolejnego  tygodnia niech Pan Bóg błogosławi i darzy zdrowiem,  a wszystkie Mamy niech cieszą się szacunkiem i wdzięcznością swoich dzieci. Szczęść Boże.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj obok Gościa Niedzielnego miesięczniki dla dzieci: Mały Gość oraz Staś.

Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Zagrody – 1 450 zł., Bachule – 150 zł.