OGŁOSZENIA NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

11 CZERWIEC 2023 r.

Dziś przypada wspomnienie św. Barnaby, apostoła. Rada rodziców rozprowadza przed kościołem pyszne ciasta w ramach szkolnego pikniku, z którego dochód przeznaczony jest w całości na potrzeby szkoły w Osielcu. Dziś także przed kościołem możemy złożyć podpis w księdze pamiątkowej z racji jubileuszu 10 rocznicy powstania OSP na Górnym Osielcu. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone są na zakup sprzętu ratującego ludzkie życie.

W środę o 1800 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego i Radia Maryja, a po niej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek wieczorem zakończenie oktawy Bożego Ciała połączone z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci. Dla dzieci sypiących kwiaty i z dzwoneczkami będzie przygotowana tradycyjna niespodzianka.

W piątek na wieczornej Mszy św. połączonej z koronką do miłosierdzia Bożego będziemy się modlić w intencji zbiorowej za zmarłych. W ten dzień z racji święta nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę wyjazd scholii parafialnej do Domu Wczasów Dziecięcych w Rytrze    o godz. 1400 z parkingu przed kościołem, obok przystanku.

W liturgii Kościoła obchodzimy:

Wtorek – wsp. św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła

Środa – wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Sobota – wsp. Niepokalanego Serca NMP

         Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od miłości pełnego Najświętszego Serca Pana Jezusa.

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym  między innymi o tym jak objawienia prywatne pomagają w pełniejszym przeżywaniu prawd wiary.

W naszym kościele została zakończona inwestycja związana z modernizacją kotłowni. Zostały zamontowane 2 pompy ciepła, które pozwolą nam ogrzewanie świątyni zimą przy ograniczonym dostępie do eko-groszku czy jego niedostępności na rynku. Bóg zapłać za ofiarę na ten cel: pewna rodzina  – 500 zł., z nr 372 – 300 zł.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content