OGŁOSZENIA NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

23 LIPCA 2023 r.

Dziś przypada wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. W naszej parafii goszczą dziś przedstawicieli wspólnoty chorych i niepełnosprawnych ARKA z Wieliczki, którzy będą nas po Mszy św. prosić o wsparcie na tegoroczny turnus rekolekcyjno-rehabilitacyjny dla swoich podopiecznych. Bóg zapłać za każdy dar serca.

Już jutro ok. godz. 1500 przy naszym kościele zatrzymają się uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Góralskiej na Jasną Górę. Ponawiamy prośbę skierowaną szczególnie do młodzieży o pomoc przy obsługiwaniu strudzonych pielgrzymów.

W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W przyszłą niedzielę na zakończenie tygodnia Św. Krzysztofa poświęcenie pojazdów mechanicznych. Jak zwykle możemy przy okazji wziąć udział w akcji „1 grosz za kilometr” na środki transportu dla misjonarzy.

Z Kalendarza Liturgicznego:

Poniedziałek – wsp. św. Kingi, dziewicy

Wtorek – święto św. Jakuba, apostoła

Środa – wsp. św. Joachima i Anny, rodziców NMP

Sobota – wsp. św. Marty, Marii i Łazarza

Parafianom, gościom, jubilatom i solenizantom, a szczególnie dziadkom i babciom, którym patronują święci Joachim i Anna, składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i obfitości łask Bożych.

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu obok Gościa Niedzielnego  miesięcznik dla dzieci Staś.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content