OGŁOSZENIA NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

30 LIPCA 2023 r.

Dziś na zakończenie tygodnia Św. Krzysztofa po Mszach św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Jest to okazja by wziąć udział w akcji „1 grosz za kilometr” na środki transportu dla misjonarzy.

We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień, podejmując jednocześnie modlitwę o trzeźwość w naszych rodzinach  i Ojczyźnie.

W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św., a w piątek od 1630.

Z Kalendarza Liturgicznego:

Poniedziałek – wsp. św. Ignacego z Loyoli, kapłana

Wtorek – wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

Piątek – wsp. św. Jana Marii Vianneya, kapłana

Solenizantom, jubilatom tego tygodnia,  parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym   między innymi o rozpoczynających się w niebawem w Portugalii Światowych Dniach Młodzieży.

Serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, sponsorom i wolontariuszom za pomoc w godnym przyjęciu pielgrzymów zmierzających na Janą Górę. Ponad 500 osobowa grupa uczestników góralskiej pielgrzymki odpoczywając przy naszym kościele otrzymała od naszej wspólnoty nie tylko smaczny posiłek, ale także życzliwość, serdeczność i uśmiech tych, którzy przygotowali i częstowali strudzonych pielgrzymów kanapkami, ciastem i arbuzem. Za wszystkich sponsorów oraz wolontariuszy, w tym dzieci i młodzież, zostanie w najbliższym czasie odprawiona Msza św.

Wspólnota chorych i niepełnosprawnych ARKA z Wieliczki, pragnie podziękować za złożone w zeszłym tygodniu ofiary w kwocie 1 160 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca o 1030.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content