OGŁOSZENIA NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

13 SIERPNIA 2023 r.

Dziś przypada Święto NMP Kalwaryjskiej. Dziękujmy Bogu za to niezwykłe Sanktuarium Pasyjno Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie możemy nawiedzać klasztor oo. Bernardynów z cudownym obrazem Pani Kalwaryjskiej oraz Dróżki Pana Jezusa i Dróżki Matki Bożej.

We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o 700, 900, 1100 i 1630. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

W środę Msza święta w intencjach zbiorowych za żyjących przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła Wielkiego. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy szczególnie rodziny z Os. Balcerzowa, Solowskich, Harwatowa, Kotowa, Książkowa i Głodkowa.

W piątek o 1800 Msza św. zbiorowa za zmarłych z koronką do miłosierdzia Bożego.

Z Kalendarza Liturgicznego:

Poniedziałek – wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika

Wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Czwartek – święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej

Solenizantom, jubilatom tego tygodnia,  parafianom i gościom życzymy wszelkich potrzebnych łask uproszonych przez wstawiennictwo NMP i świętych patronów.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym między innymi podsumowanie Światowych Dni Młodzieży.

Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne naszej parafii z racji drugiej niedzieli miesiąca, dzięki którym możemy realizować zaplanowane na ten rok prace. W ostatnim czasie zostały zamontowane nowe drzwi do kaplicy na cmentarzu – koszt 14 500 zł.

Prosimy o ofiary na kwiaty i wystrój kościoła rodziny z Os. Balcerzowa, Solowskich, Harwatowa i Kotowa.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content