OGŁOSZENIA NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

17WRZEŚNIA 2023 r.

W trzecią niedzielę września obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Od tego tygodnia można zamawiać intencje Mszalne na nowy rok. W związku z nadmierną ilością intencji Mszalnych bardzo prosimy, aby nie zamawiać Mszy świętych za bliskich zmarłych czy żyjących oddzielnie lecz razem w jednej intencji Mszalnej. Jeśli dany termin będzie już przez kogoś zarezerwowany zachęcamy do włączenia swojej intencji do Mszy św. Zbiorowych. Od stycznia nowego roku Msze święte zbiorowe będą co tydzień. W piątki wieczorem Msze zbiorowe za zmarłych, w soboty wieczorem Msze zbiorowe za żyjących.

         W środę o g. 1800  Msza święta w intencjach zbiorowych za żyjących przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II. Po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy szczególnie rodziny z Os. Działkowa, Brzanowa, Rusinowa, Koniówkowa, Bogaczowa, Kowalowa i Bańdurowa

         W sobotę o 900spotkanie dla kandydatów do służby liturgicznej ołtarza. Zapraszamy chłopców z klas trzecich i starszych.

Z Kalendarza Liturgicznego:

Poniedziałek –święto św. Stanisława Kostki Zakonnika, patrona Polski

Środa – wsp. świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Sobota– wsp. św. Pio z Pietrelciny, kapłana

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki świętych patronów. Szczególne życzenia składamy Ks. Kanonikowi Stanisławowi Skowronkowi, aby Pan Bóg błogosławił mu w dalszej posłudze kapłańskiej, darzył zdrowiem i potrzebnymi siłami we wszystkich zamiarach i pracach. Również zdrowia, błog. Bożego i wszelkich potrzebnych łask życzymy panu Stanisławowi Drobnemu, wdzięczni za jego posługę kościelnego w naszej parafii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej…

Prosimy o ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodziny z Os. Działkowa i Brzanowa.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content