OGŁOSZENIA NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

24 WRZEŚNIA 2023 r.

Dziś przeżywamy, ogłoszony przez Księdza Arcybiskupa Dzień Modlitwy za Młodzież. Z tej racji w całej diecezji przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy na cele duszpasterstwa młodzieży. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną do skarbony.

         W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

         W przyszłą niedzielę rozpoczynamy odprawianie nabożeństw różańcowych. W tygodniu nabożeństwa różańcowe odprawiane będą o 1700 a w niedziele o 1600. Modlić się będziemy we wszystkich ważnych dla nas intencjach a szczególnie: za Ojca Świętego, za Synod, o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży, za misje święte, za chorych, o pokój na świecie, w ostatnim tygodniu za zmarłych.

         Na Mszy św. o 900 poświęcenie różańców dla dzieci klas trzecich jako pierwszej pamiątki I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

         Również w przyszłą niedzielę o godz. 1100 Msza św. za Ojczyznę z poświęceniem sztandaru Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Suskiego.

W tym roku odpust parafialny ku czci MB Różańcowej przeżywać będziemy ósmego października czyli w drugą niedzielę miesiąca.

Z Kalendarza Liturgicznego:

Wtorek – wsp. św. męczenników Kosmy i Damiana

Środa – wsp. św. Wincentego a Paulo, kapłana

Czwartek – wsp. św. Wacława, męczennika

Piątek – święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Sobota – wsp. św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki świętych patronów. Szczególne życzenia składamy p. organiście Michałowi Kuszowi z racji imienin. Niech Pan Bóg mu błogosławi, darzy zdrowiem, potrzebnymi siłami i wszelkimi łaskami. Wyrażamy mu naszą wdzięczność  za piękną oprawę muzyczną liturgii poprzez śpiew i grę w naszej świątyni.

Ks. Dariusz Susek zaprasza na pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły na plakatach.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu obok Gościa Niedzielnego miesięczniki dla dzieci: Mały Gość i Staś.

Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Działkowa i Brzanowa – 820 zł. Bóg zapłać za ofiarę na kościół z nru 439 – 600 zł., z nru 260 – 200 zł.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content