OGŁOSZENIA NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

29 PAŹDZIERNIK 2023 r.

Dziś przypada rocznica poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękując Bogu za naszą świątynię parafialną modlitwą ogarnijmy wszystkich fundatorów, budowniczych i dobroczyńców naszego kościoła. Niech Pan Bóg wynagradza wszystkim, którzy dzisiaj troszczą się  o utrzymanie i wystrój naszej świątyni.

Nabożeństwo różańcowe dziś o 1600, a w poniedziałek i wtorek o 1700.

         W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o 700, 900 i 1100.   

O godzinie 1400 Nieszpory i procesja na cmentarz z kazaniem po 1 stacji. Bezpośrednio po procesji Msza święta bez kazania.

W czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina w ten dzień wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają  w czyśćcu i potrzebują naszej pomocy, aby się oczyścić i wejść do chwały nieba. Msze święte o g. 700, 800 900 i 1700. Kapłani mogą w tym dniu odprawić 3 Msze święte. Jedna w intencji poleconej, drugą w intencji wszystkich wiernych zmarłych, trzecia w intencjach Ojca Świętego. Na Mszę św. o godz. 900 zapraszamy szczególnie rodziny tych, którzy zmarli przez ostatni rok od 1 listopada 2022 r. Prosimy o przyniesienie zniczy, które zapalone od Paschału poniesiemy w procesji do grobów naszych bliskich.

Przez cały listopad zapraszamy w tygodniu na modlitwę różańcową z wypominkami na godz. 630. Z racji zmiany czasu na zimowy Msze święte wieczorne od środy o godz. 1700.

W dniach od 1 do 8 listopada Kościół daje nam możliwość zyskania odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę choćby tylko w myśli za zmarłych. Trzeba również wypełnić warunki zwykłe jak spowiedź święta, przyjęcie Komunii świętej,  oraz odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo w intencjach Ojca Świętego i Wierzę w Boga.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we wtorek i piątek od godz. 1600. Kandydatów do bierzmowania z klas 6 i 7 zapraszamy na spowiedź i Mszę św. we wtorek przed uroczystością Wszystkich Świętych. 

W sobotę 4 listopada odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godziny 830

         1 listopada będzie przeprowadzana na naszym cmentarzu kwesta. Zebrane ofiary będą przeznaczone na renowację zabytkowych pomników. W tym roku został odnowiony grób zastępczy. Dziękujemy za troskę o grób kapłanów rodzinom z Os. Harwatowa. Prosimy o podjęcie tej troski rodziny z Os. Książkowa.

         W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca św. o 1030.

Bóg zapłać za ofiarę na kościół z nr 514 – 100 zł., z nr 554 – 200 zł. Serdeczne podziękowania składamy panu Krzysztofowi Stopie i całej jego ekipie za przykrycie szopki polowej.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content