OGŁOSZENIA NA PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

OGŁOSZENIA NA PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

01 KWIETNIA 2024 r.

W dniu dzisiejszym modlitwami i materialnie wspieramy UPJP II.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomagali w przeżywaniu uroczystości Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg zapłać panu kościelnemu i organiście i całej służbie liturgicznej, wszystkim lektorom i ministrantom posługującym przy ołtarzu. Bóg zapłać scholi młodzieżowej za prowadzenie Drogi Krzyżowej w Wielki Czwartek    i Piątek, oraz panom prowadzącym cały Wielki post Drogę Krzyżowa Kalwaryjską. Bóg zapłać orkiestrze strażackiej i chórowi „Vox Altisono”. Bóg zapłać paniom z Koła Gospodyń, niosącym feretrony i chorągwie na procesji rezurekcyjnej, pocztom sztandarowym. Bóg zapłać druhom i druhnom z OSP Osielec i Osielec Górny za straż przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Bóg zapłać za złożone przy święconkach produkty spożywcze dla ubogich naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary wielkopostnej jałmużny składane przy okazji indywidualnej Drogi Krzyżowej.

W ciągu tygodnia obchodzimy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, dlatego w najbliższy piątek nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w tygodniu po Mszach świętych rano. Przypominamy, że po zmianie czasu Msze św. wieczorne o godz. 1800.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy świętej wieczornej.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Msza świętą, a w czwartek i piątek od godz. 1700. W czwartek na 1800 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas szóstych i siódmych. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w piątek i sobotę od 830.

W sobotę o 1730 różaniec w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego i Radia Maryja.

W najbliższą niedzielę o g. 1030 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Jest to także niedziela  Święta Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości w sanktuarium w Łagiewnikach.  W naszym kościele Godzina Święta od 1500 do 1600. Pamiętajmy o odmawianiu koronki do Miłosierdzia Bożego codziennie. Prośmy Miłosiernego Boga o ustanie wojny.

W naszej Archidiecezji w dniach od 6-13 kwietnia odbywać się będzie peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Od 10 do 11 będzie ona miała miejsce w sanktuarium MB Makowskiej. Szczegółowy program na plakacie w gablotce przed Kościołem. Skorzystajmy z tego daru łaski i bliskości relikwii, aby wobec nich upraszać potrzebne łaski dla swoich rodzin.

Bóg zapłać za ofiarę na kościół z nr 87 – 200 zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim parafianom i gościom na dalsze świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content