OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

28 KWIETNIA 2024 r.

Dziś gościmy w naszej parafii ks. Aleksego Pliszczyńskiego, który wygłosi nam kazania i prosić będzie o wsparcie na misje w Boliwii.

W środę o 1600 uroczyste rozpoczęcie nabożeństw Majowych z procesją wokół kościoła. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy pół godziny przed wieczorną Mszą św. W niedziele i święta o godzinie 1600, a w tygodniu o 1730. Zapraszamy szczególnie dzieci, które otrzymają plansze na obrazki.

            1 maja uroczystość odpustowa ku czci naszych patronów Św. App. Filipa i Jakuba. Msze św. o 700, 900, 1100 i 1630. Kazania na wszystkich Mszach św. wygłosi i odprawi Sumę Odpustową Ks. Wiesław Grzechynia. Ks. Wiesław obchodzi w tym roku 40 rocznicę święceń kapłańskich. Pragniemy mu życzyć zdrowia i wszelkich łask potrzebnych do dalszej służby kościołowi, a szczególnie na rzecz Domu Księży w Makowie Podhalańskim, którego jest dyrektorem.

            W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 700, 900, 1100 i 1630. Na Mszy św. o godz. 1100 modlić się będziemy w intencji członków OSP Osielec przez wstawiennictwo św. Floriana. Po Mszy św. o godz. 1630 odbędzie się w naszym kościele koncert organowy w wykonaniu Eweliny Bachul. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości.

            W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. W czwartek na Mszę wieczorną i nabożeństwo majowe zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas szóstych i siódmych. Po Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej. Odwiedziny chorych z Najświętszym sakramentem w czwartek i sobotę od godz. 830. W przyszłą niedzielę o 1030 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Prosimy o prowadzenie różańca przed sumą Różę IX.

Z Kalendarza Liturgicznego:

Poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki  Europy

Środa – wsp. św. Józefa, rzemieślnika

Czwartek – wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

Piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

Sobota – wsp. św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa

            Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Szczególne życzenia kierujemy do naszych druhów i druhen z OSP w Osielcu. Opieki Bożej i wszelkich łask przez wstawiennictwo św. Floriana.

            Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Misiarzowa – 550 zł.

W ubiegłą niedziele na ośrodek pomocy ofiarom handlu ludźmi została złożona kwota 10 670 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Obok Gościa Niedzielnego także miesięczniki dla dzieci: Mały Gość oraz Staś.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content