OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19 MAJA 2024 r.

W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Podczas Mszy świętej o g. 1100 dzieci z klas III – ich  przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Wspieramy je naszą modlitwą, aby  przez gorliwe życie w wierze mogły stawać się coraz doskonalszymi przyjaciółmi Pana Jezusa.

Dla dzieci komunijnych od poniedziałku do piątku będzie trwał Biały Tydzień. Zapraszamy wraz z dziećmi do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych  w naszym kościele codziennie o g. 1730, a następnie we Mszy świętej. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za zaangażowanie, przygotowanie kościoła do tej uroczystości oraz za przekazany dar ofiarny dla parafii: ofiara 1 000 zł.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę w ramach nabożeństwa majowego.

W czwartek pielgrzymka komunijna do sanktuarium MB Królowej Tatr. Wyjazd o g. 800 z parkingu przed plebanią, obok przystanku.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1100 dzieci klas IV przeżywać będą rocznicę I Komunii św. Spowiedź w piątek od 1630.

Przed kościołem odbędzie także się kiermasz z ciastami. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na wyjazd wakacyjny scholii i ministrantów.

Wkrótce uroczystość Bożego Ciała.  Planujemy przeżywać ją z tradycyjną procesją po Mszy świętej o g. 900. Już dzisiaj prosimy o przygotowanie ołtarzy.

Z Kalendarza Liturgicznego:

Poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła. Msze święte o g. 700  i 1800.

Czwartek –  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Piątek- wsp. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

Parafianom, solenizantom, jubilatom i gościom, dzieciom komunijnym i ich rodzinom, niech wszystkim Pan Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami. 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym między innymi o tym jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie, a nowy numer Gościa Niedzielnego Extra na Dzień Matki o świętych matkach, matkach świętych. Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Książkowa – 970 zł., Bachule 150 zł., Zagrody 1500 zł., Sołtystwo po stronie szkoły – 1 000 zł. Bóg zapłać za ofiarę na kościół rodzinie z nr 610 – 400 zł.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content