OGŁOSZENIA NA IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

02 CZERWIEC 2024 r.

Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

O 1030 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Na Mszy św. o godz. 1100 przeżywać będziemy jubileusz 25-lecia kapłańskiej posługi naszego rodaka ks. Pawła Drobnego. Drogiemu solenizantowi pragniemy życzyć zdrowia, potrzebnych łask i błog. Bożego w dalszej służbie Bożej dla Kościoła Krakowskiego.  

O godz. 1600 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o 1730.

Rada rodziców rozprowadza przed kościołem pyszne ciasta. Dochód przeznaczony jest w całości na potrzeby szkoły w Osielcu.

W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego.

W czwartek wieczorem zakończenie oktawy Bożego Ciała połączone z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci. Dla dzieci sypiących kwiaty i z dzwoneczkami będzie przygotowana tradycyjna niespodzianka. Do udziału w nabożeństwie i Mszy św. zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas szóstych i siódmych. Po Mszy św. ostatnie w tym roku formacyjnym spotkanie Akcji Katolickiej.

Najbliższy piątek jest pierwszym miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. a w czwartek i piątek od 1630. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne do rozpoczęcia praktyki I piątków miesiąca, które polegają na spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej NSPJ za grzechy ludzi. Do chorych udamy się od g. 830. Z racji uroczystości Serca Pana Jezusa w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek – wsp. św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Sobota – wsp. Niepokalanego Serca NMP

         Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od miłości pełnego Najświętszego Serca Pana Jezusa.

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym  między innymi o czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży z przestrzeni publicznej.

Bóg zapłać panu Stanisławowi Głucowi i panu Stanisławowi Ujczakowi za uzupełnianie wody na cmentarzu. Przy okazji apelujemy do wszystkich nawiedzających cmentarz                            i porządkujących groby, aby do kontenera wrzucać jedynie plastik i szkło. Natomiast odpady organiczne, takie jak trawy, cetynę, kwiaty, ziemię, składać do miejsc wyznaczonych na brzegach cmentarza. Pozwoli nam to zaoszczędzić kosztów wywozu śmieci. Karygodnym jest wyrzucanie śmieci zmieszanych lub rzucanie ich między tuje lub do ogrodu sąsiadującego z cmentarzem. Przypominamy, że cmentarz jest objęty monitoringiem i dla tego surowo będziemy napominać osoby, które wrzucają do kontenera na cmentarzu śmieci przyniesione z domu.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content