OGŁOSZENIA NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

30 CZERWIEC 2024 r.

W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. popołudniowej zakończenie nabożeństw czerwcowych.

W środę nowenna do MB Nieustającej pomocy po wieczornej Mszy św.

W tym tygodniu odbędzie się w naszej parafii zbiórka sprzętu RTV i AGD, z której dochód przeznaczony jest na misje święte. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy składać na placu przed budynkiem OSP Osielec Górny do 04 lipca /do czwartku/ do g. 1600.

W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św., a w piątek od 1630.

W sobotę o g. 1730 różaniec w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego i Radia Maryja.

W przyszłą niedzielę 1030 zmiana tajemnic Żywego Różańca. O prowadzenie różańca przed niedzielną sumą prosimy w tym miesiącu Różę XI.

W liturgii Kościoła obchodzimy:

Środa – święto  św. Tomasza, apostoła

Czwartek  – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

Sobota – wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

Parafianom, gościom, solenizantom i jubilatom, a także wypoczywającym na wakacjach    i urlopach życzymy obfitości łask Bożych.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym między innymi o prymacie Piotra, który łączy wyznawców Chrystusa.

Dziękujemy za ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom: z nr  282 /z Osiedla Solowskich/ – 50 zł., Os. Harwatowa – 700 zł., Os. Balcerzowa – 1150 zł. Serdeczne Bóg zapłać za prace wykonane w minionym tygodniu na cmentarzu druhom z OSP Osielec Górny oraz panu Piotrowi Dańko za użyczenie sprzętu.

Sołtys wraz z Radą Sołecką oraz Radni Gminy w dniu 7 lipca (niedziela) organizują zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych w pożarze domu mieszkańców Osielca państwa Gębalów. Zbiórka odbędzie się przed i po każdej mszy świętej w niedzielę oraz w sobotę przed mszą świętą wieczorną. Zbiórka będzie prowadzona również przed kaplicą na Górnym Osielcu w sobotę 6 lipca przed mszą świętą. Prosimy o wsparcie. Z wyrazami szacunku ,Sołtys Rada Sołecka oraz Radni Gminy.

Komentarze zostały wyłączone