OGŁOSZENIA NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

27 WRZESIEŃ 2020 r.

Dziś po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie informacyjne dla Rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św.

W środę po wieczornej Mszy świętej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Gorliwie podejmijmy październikową modlitwę ponownie powierzając Pani Różańcowej nasze intencje. W tym roku będziemy prosić szczególnie o ustanie pandemii oraz obronę wiary katolickiej w naszych rodzinach, w naszej Ojczyźnie, Europie i całym świecie przed pogańskimi ideologiami. Do udziału w modlitwie różańcowej pragniemy szczególnie zachęcić dzieci. Otrzymają one plansze do wklejania obrazków na poszczególne dni. Nabożeństwa odprawiane będą w tygodniu o godz. 1700, bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna, a w niedzielę o 1600.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św., a w czwartek i piątek od godziny 1530. Młodzież z klas VI, VII i VIII w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spowiedź, nabożeństwo różańcowe i wieczorną Mszę świętą w pierwszy czwartek. Po Mszy świętej spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas ósmych w kościele oraz spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.

W czwartek na nabożeństwie o 1700 poświęcenie koronek różańcowych, które dzieci z klas trzecich otrzymają jako pamiątkę przyjęcia Pierwszej Komunii św. W sobotę odwiedzimy chorych z Najśw. Sakramentem od godziny 830. Prosimy o zgłaszanie tych chorych, którzy nie deklarowali stałych, co miesięcznych odwiedzin.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wsp. św. Wacława, męczennika

Wtorek – Święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Środa – wsp. św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

Czwartek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła

Piątek – wsp. Świętych Aniołów Stróżów

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość Odpustową       ku czci NMP Różańcowej. Uroczystej Sumie będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże        O. Bartłomiej Kolankiewicz, nowy przełożony Ojców Karmelitów Bosych w Zawoi. Bardzo prosimy, aby jak w latach poprzednich przygotować ołtarze polowe do Procesji Różańcowej. Prosimy do udziału wszystkie grupy parafialne a szczególnie Róże Różańcowe, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Chciejmy wspólnie podziękować Bogu za wszelkie wyproszone różańcem łaski. Zmiana tajemnic różańca świętego przed sumą o 1030 .

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś obok Gościa Niedzielnego miesięczniki dla dzieci: Mały Gość oraz Staś – nowa propozycja czytelnicza dla najmłodszych, przygotowana    w atrakcyjnej szacie graficznej, z wydawnictwa Św. Stanisława w Krakowie.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła: Sołtystwo po stronie szkoły – 410 zł., Zagrody – 920 zł. Bóg zapłać także za ofiary indywidualne na kościół: z numeru 869 -100 zł., z numeru 624 – 300 zł. Podziękowania składamy również pani Zofii Guzik za zakup i posadzenie bratków przy plebanii i kościele.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content