OGŁOSZENIA NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

08 LISTOPAD 2020 r.

Dziś przeżywamy XII dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Pragniemy przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom           w Republice Środkowej Afryki. Poprzez dar modlitwy w ich intencji wypełnijmy przykazanie miłości Boga i bliźniego. W związku z najnowszymi przepisami w naszym kościele może uczestniczyć 40 osób na nabożeństwie.

W środę przypada Narodowe Święto Niepodległości.  Na Mszy świętej o 900 podziękujmy Bogu za wolną Ojczyznę i za jej obrońców zarówno tych, którzy oddali za nią życie jak i tych, którzy bronią jej dzisiaj. Prosić będziemy w naszych modlitwach o pokój, jedność i zgodę dla naszej Ojczyzny, a nade wszystko, by panowała w niej ewangeliczna miłość wobec każdego człowieka i by obronione zostało prawo do ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

Msza święta w intencji Ojczyzny, Ojca świętego i Radia Maryja w środę o 1700, a po niej nowenna do MB Nieustającej pomocy. Naszą modlitwą obejmiemy szczególnie te rodziny, które w ostatnim czasie przeżywały nawiedzenie kopii obrazu MB Makowskiej.

Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

We wtorek – wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

W środę – wsp. św. Marcina z Tours, biskupa

W czwartek – wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika

W piątek – wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

W Gościu Niedzielnym między innymi o tym co dokładnie oznacza orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze).  Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (www.muw.pl). 

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content