OGŁOSZENIA NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

29 SIERPIEŃ 2021 r.

Dziś przypada wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. W te ostatnią niedzielę tegorocznych wakacji dziękujmy Bogu za czas urlopów i wypoczynku, a zgodnie z intencją papieża Franciszka dziękujmy za cały Świat Stworzony.

         Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w środę o godzinie 800. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną prosić o błog. Boże i potrzebne łaski na czas nauki i pracy szkolnej.

         Wójt Gminy Jordanów i Starosta Suski zapraszają na uroczyste obchody 82 r. wybuchu   II wojny światowej 1 i 5 września w Wysokiej koło Jordanowa.

         W środę po Mszy świętej o godz. 1800  nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

         W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą święta, a w czwartek i piątek od godziny 1630. Zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci i młodzież, aby skorzystała z sakramentu pokuty w związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym. Dzieci, które przystąpiły do I Komunii świętej zapraszamy do rozpoczęcia lub kontynuowania praktyki 9-ciu I-piątków miesiąca. Po Mszy św. w czwartek spotkanie Akcji Katolickiej w sali na plebanii. W sobotę odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem od godziny 830.     

         W ramach tegorocznego przygotowania do sakramentu bierzmowania zapraszamy uczniów z klas 6 – 8 na Mszę świętą z nauką w pierwszy czwartek o godz. 1800. Po Mszy świętej spotkanie dla kandydatów z klas ósmych w salce w kościele obok zakrystii.                 Na spotkanie należy przynieść indeks do bierzmowania. Prosimy kandydatów z klas szóstych     o odebranie indeksu do bierzmowania przy okazji spowiedzi świętej.

         W liturgii Kościoła obchodzimy:

         Środa  – wsp. błog. Bronisławy, dziewicy

         Czwartek – wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

         Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy zdrowia i błog. Bożego. Dzieciom, młodzieży szkolnej, katechetom i nauczycielom życzymy entuzjazmu i pasji w zdobywaniu i przekazywaniu wiedzy.

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu obok Gościa Niedzielnego miesięczniki dla dzieci Mały Gość i Staś z naklejkami na zeszyty.

         Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę na Kościół z numeru 572 – 500 zł.

         W przyszłą niedzielę o 1030 zmiana tajemnic różańca św. Na prośbę Caritas Polska będzie również w przyszłą niedzielę przeprowadzana zbiórka do skarbony na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym. 

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content