OGŁOSZENIA NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

12 LISTOPAD 2023 r.

Z racji 11 listopada przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości. We Mszy św. za Ojczyznę powierzamy Bogu jej przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Modlimy się o jej bezpieczeństwo, pomyślny rozwój oraz trwanie przy chrześcijańskich wartościach. Polecamy tych, którzy dla niej poświęcili swoje życie i tych, którzy dzisiaj o nią się troszczą.

Dziś przypada wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

W środę o 1700 Msza zbiorowa w intencjach za żyjących przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła Wielkiego. Po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy szczególnie rodziny z Os. Karbowa i Świstkowa.

W Piątek o 1700 Msza zbiorowa w intencjach za zmarłych z koronką do Miłosierdzia Bożego.

Z Kalendarza Liturgicznego:

Czwartek – wsp. Matki Bożej, Matki Miłosierdzia

Piątek –  wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

Sobota – wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego między innymi o świętych, którzy patronują Polsce i jakie znaczenie ma modlitwa za Ojczyznę.

Bóg zapłać za ofiary złożone z racji kwesty przeprowadzanej na naszym cmentarzu w dniu 1 listopada. Zebrano kwotę 6 900 zł. Bóg zapłać za ofiarę na kościół – pewna rodzina 600 zł.

Bardzo prosimy o ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodziny z Os. Solowskich, Zarębowa, Blok, Baranowa nad torami, Karbowa i Świstkowa.