OGŁOSZENIA NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ19 LISTOPAD 2023 r.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji  można złożyć ofiarę do skarbony pod chórem. Bóg zapłać za ofiarowane dobro. Dziś przypada wspomnienie św. Salomei, dziewicy.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy świętej o g. 1100 odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, za co można uzyskać odpust zupełny. Po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków. Poświęcone opłatki rozprowadzone przez pana organistę są symbolem wspólnoty z całą rodziną  parafialną.

Z Kalendarza Liturgicznego:

Poniedziałek – wsp. św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

Wtorek – wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Środa – wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

Piątek – wsp. świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy

Sobota – wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

Wszystkim parafianom, gościom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Życzenia pięknych głosów i wstawiennictwa św. Cecylii  kierujemy pod adresem p. Michała Kusza – organisty, chórzystów oraz scholi, aby swoimi głosami ubogacali liturgię w naszym kościele.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu obok Gościa Niedzielnego miesięcznik dla dzieci Mały Gość.

Bóg zapłać za ofiary złożone na wystrój i sprzątanie kościoła rodzinom z Os.: Karbowa pod torami 950 zł., Karbowa nad torami – 850 zł., Zarębowa – 1 100 zł.