OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO

07 STYCZEŃ 2024 r.

Dzisiejsza niedziela jest Świętem Chrztu Pana Jezusa. Kończy się okres Narodzenia Pańskiego. O 1030 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

Tydzień temu zakończyliśmy stary rok.

W roku 2023 w naszej parafii sakrament chrztu przyjęło czterdzieści troje dzieci.

Do I Komunii św. przystąpiło trzydzieści siedmioro dzieci.

Do ołtarza podążyło w tym roku 18 par.

Po nagrodę życia wiecznego odeszło z naszej wspólnoty parafialnej 30 osób.

W minionym roku rozdaliśmy 100 000 komunii św., a tegoroczne liczenie wiernych wykazało  43%  uczestniczących w niedzielnej Mszy św.

W nowym roku w każdym tygodniu odprawiamy dwie Msze św. zbiorowe: w piątki wieczorem w intencjach za zmarłych, a w soboty wieczorem w intencjach za żyjących.

Zachęcamy szczególnie do składania w soboty wieczorem intencji z racji jubileuszy i rocznic.

W najbliższą sobotę o 1630 różaniec, a następnie wśród intencji Msza za Ojczyznę, Ojca Świętego i Radio Maryja.

W kolejnych miesiącach różaniec i Msze św. w intencji Ojczyzny będą odprawiane wieczorem w pierwsze soboty miesiąca. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Niech na różańcu i Mszy za Ojczyznę, nie braknie nikogo, komu leżą na sercu polskie sprawy i polski naród oraz chrześcijańskie wartości.

Parafianom, gościom, solenizantom i jubilatom  życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego na kolejny tydzień nowego roku.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego między innymi o przyszłości katechezy w związku z zapowiedziami rządu o ograniczaniu liczby godzin religii w szkole.

Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom: z Bloku – 380 zł., oraz za ofiary na kościół: z numeru 624 – 200 zł., z numeru 565 – 200 zł.

W zakrystii można zakupić gromnicę w cenie 20 zł.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content