OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

17 MARZEC 2024 r.

Zasłonięte krzyże i obrazy to wyraz żalu i pokuty, wobec tajemnicy uniżenia się Jezusa, który umarł na krzyżu, aby dać wszystkim swoje Ciało i Krew na pokarm wieczny.                     

Po Mszy św. o g. 1100 Droga Krzyżowa, a o 1530 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W środę po wieczornej Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci jak zwykle o 1630. Natomiast wieczorna Droga Krzyżowa odbędzie się w terenie. Tradycyjnie zapraszamy z pochodniami i latarkami. Trasa będzie biegła na Zawodziu. Rozpoczniemy o 1830 od Os. Kotowa i przejdziemy do Balcerzowej. Prosimy o pomoc druhów strażaków o rozmieszczenie krzyży przy trasie pasyjnej drogi.

Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy świętej. Uroczyste poświęcenie palm i procesja o g. 1100.

Z Kalendarza Liturgicznego:

Wtorek – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym między innymi o zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu.

W zakrystii można zakupić baranki wielkanocne Caritas w cenie 10 zł.

Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu: XIV Róża Męska – 250 zł., X Róża Kobiet – 250 zł., II Róża Kobiet – 300 zł., XIII Róża Męska – 330 zł. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Niziołkowa 1 050 zł., Os. Słoninowa – 500 zł., Os. Budowa – 1 000 zł. Os. Rusinowa pod drogą – 1 150 zł. Serdeczne podziękowania dla naszych druhów z OSP Osielec za pomoc w porządkowaniu terenu przy plebanii, panu Andrzejowi Wójcikowi za pracę ciężkim sprzętem.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content