OGŁOSZENIA NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 11 PAŹDZIERNIKA 2020 r.

Pod hasłem Totus Tuus obchodzimy dzisiaj 20 Dzień Papieski. Hasło to nawiązuje do fundamentalnych dla św. Jana Pawła II słów zawierzenia Bogu przez Maryję. Niech będzie to  dla nas okazją by zagłębić się w myśli papieża Polaka, poddać refleksji własne życie i zgodnie z hasłem zadać sobie pytanie „kim dla mnie jest Maryja, Matka Boga?”. Dzień dzisiejszy to także jubileusz dwudziestolecia działania Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolną i niezamożną młodzież z małych miejscowości. Bóg zapłać za ofiary złożone do skarbony na ten cel.

W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z racji ich święta życzymy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły Bożego błogosławieństwa, zdrowia, cierpliwości i odwagi w prowadzeniu zajęć w trudnym czasie pandemii.

W środę po nabożeństwie różańcowym Msza święta za Ojczyznę, Ojca Świętego i Radio Maryja, a po niej nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie rodziny, które w ostatnim czasie przeżywały nawiedzenie obrazu MB Makowskiej.

W piątek przypada 12 rocznica śmierci ks. Juliusza Szafrańskiego. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu i pamiętajmy o stałej modlitwie za byłego proboszcza naszej parafii.

W piątek też przypada 42 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Wdzięczni za to wydarzenie będziemy polecać w modlitwie Kościół powszechny i wszystkie nasze intencje św. Janowi Pawłowi II. Szczególnie uczynimy to podczas modlitwy różańcowej.

         W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki roczne są czytane przed niedzielnymi Mszami świętymi i jak dotychczas co tydzień przed kolejną Mszą świętą. Prosimy aby ofiara składana przy tej okazji była równoważna intencji Mszalnej. Wypominki jednorazowe są czytane przez cały miesiąc listopad. Imiona wypisujemy i składamy na kartkach. Ofiara dowolna.

         Z kalendarza liturgicznego:

Dziś – wsp. św. Jana XXIII, papieża                                                   

Poniedziałek – wsp. św. Jana Beyzyma, kapłana                                 

Wtorek – wsp. błog. Honorata Koźmińskiego, kapłana                            

Środa – wsp. św. Małgorzaty Marii Alacogue, dziewicy                    

Czwartek – wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła      

Piątek – wsp. św. Jadwigi Śląskiej                                                        

Sobota – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

         Za tydzień na każdej Mszy św. liczenie wiernych.          Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym film na DVD „Ziemia Maryi” – piękny obraz o Matce Jezusa, który poruszy każdego widza.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content