OGŁOSZENIA NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

18 PAŹDZIERNIKA 2020 r.

Dziś przypada wspomnienie św. Łukasza, ewangelisty – patrona służby zdrowia. Wdzięczni wszystkim troszczącym się o ludzkie zdrowie módlmy się za lekarzy i cały personel medyczny o wszelkie potrzebne łaski w wypełnianiu tak ważnego powołania jakim jest ratowanie ludzkiego życia. Prośmy szczególnie, aby z pomocą Bożą udało się opanować wzrost zakażeń i odnieść zwycięstwo w walce z pandemią.

W związku najnowszymi przepisami epidemicznymi informujemy, że od dzisiejszej niedzieli /18. października/ w naszym kościele jednocześnie może uczestniczyć 70 osób.        Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego                      i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych aż do odwołania.

W Kościele rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Podczas nabożeństw różańcowych odprawianych w tygodniu o g. 1700, a w niedzielę o 1600 modlić się będziemy za dzieło misyjne Kościoła, za naszą Ojczyznę oraz o zaprzestanie rozwijania się pandemii koronawirusa.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej  Pomocy połączona z różańcem.

W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Czas wzmożonej modlitwy za zmarłych    i zyskiwania odpustów za dusze cierpiące w czyśćcu. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu na cmentarzu. Porządkując groby naszych bliskich zmarłych odpowiednio segregujmy śmieci. Odpady organiczne – trawy, kwiaty, wieńce, cetynę – składamy na wyznaczone miejsce oznaczone tabliczką. Odpady z tworzyw sztucznych – szkło, plastik wrzucamy do kontenera.

W przyszłą niedziele obchodzić będziemy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego.

         Z kalendarza liturgicznego:

         Wtorek – Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa

         Czwartek – – wsp. św. Jana Pawła II, papieża

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym między innymi o budowaniu wspólnoty parafialnej w czasach pandemii.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content