OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ ADWENTU

OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ ADWENTU

06 GRUDZIEŃ 2020 r.

Druga niedziela Adwentu przeżywana jest jako dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wsparcie pieniężne możemy bezpośrednio przesłać na konto podane na plakacie w gablocie przed kościołem. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

W zakrystii można zakupić świece Caritas w ramach corocznej akcji – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom w cenie 7 zł.

Ministrantów, lektorów, kandydatów oraz członków scholi zapraszamy do sali w stodole po odbiór paczek, które zostawił im Święty Mikołaj.

Roraty codziennie w tygodniu o godz. 700 oraz w środę i piątek wieczorem o godz. 1700.

We wtorek z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. rano o 700  i wieczorem o 1700.

W środę na Mszy św. roratniej o godz. 1700 zostaną poświęcone medaliki, które rodzice indywidualnie zakupią swoim dzieciom jako pamiątka I Komunii św.  Podczas tej Mszy św., jak w każdą drugą środę miesiąca, modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, Ojca św. i Radia Maryja. Zapraszamy do udziału szczególnie te rodziny, które w ostatnim czasie przeżywały nawiedzenie obrazu MB Makowskiej. Bardzo prosimy, aby w środę przynieść przed Mszą świętą obraz MB Makowskiej do kościoła. Z racji zbliżających się świąt i czasu kolędowego nastąpi przerwa w peregrynacji kopii obrazu MB Makowskiej w naszej parafii. Wznowienie peregrynacji zostanie ogłoszone.

         Z kalendarza liturgicznego:

         Dziś – wsp.  św. Mikołaja, biskupa

         Poniedziałek – wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

         Wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Sobota – wsp. NMP z Guadalupe

         Wszystkim parafianom, solenizantom, jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego.  Na dalsze przeżywanie  Adwentu wszystkim Szczęść Boże.

         W zakrystii można zakupić kalendarz przygotowany przez wydawnictwo Biały Kruk         w cenie 10 zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym      druga część cyklu adwentowego – „Objawiło się życie.”

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content