OGŁOSZENIA NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

14 LUTY 2021 r.

Dziś przypada święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. Dziś także rozpoczyna się 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem Trzeźwością pokonać kryzys. W archidiecezji krakowskiej rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

         We wtorek kończy się pierwsza część okresu zwykłego. Za nim jednak wejdziemy w Wielki Post pragnę w imieniu swoim, pana kościelnego i ministrantów podziękować wszystkim parafianom, którzy nas przyjęli po kolędzie. Dziękujemy tym bardziej, że w czasie pandemii wymagało to od wszystkich szczególnego zaufania Bożej Opatrzności. Dziękujemy za okazywaną nam życzliwość, posiłki, podwożenie samochodem i złożone ofiary. Mimo trwającej kwarantanny narodowej zaprosiło nas na kolędę dziewięćdziesiąt kilka procent wszystkich rodzin. Ponadto kilka rodzin, które nie mogły nas przyjąć, ze zrozumiałych w tych czasach powodów, złożyło mimo to kolędowe ofiary. Wszystkim Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Środa – wsp. Świętych Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP.

Najbliższa środa jest  Środą Popielcową rozpoczynającą okres Wielkiego Postu, czasu pokuty, nawrócenia i pojednania oraz duchowego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o g. 700, 900  i 1700. W tym dniu obowiązuje post (maksymalnie 3 posiłki w tym tylko jeden do syta) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na wieczornej Mszy św. modlić się będziemy przez wstawiennictwo     Św. Józefa w intencjach zbiorowych. W tym miesiącu modlić się będziemy w sposób szczególny za rodziny z Os. Sępkowa, Sendrowa i Wronkowa.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o 1630, z poświęceniem książeczek dla dzieci z klas trzecich. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św.  o 1730. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Możemy również uzyskać odpust zupełny za udział w Gorzkich Żalach, które odprawiane będą z kazaniem pasyjnym w niedziele o 1530. Weźmy gorliwy udział w tych nabożeństwach wielkopostnych w duchu prawdziwej pokuty i o uproszenie ustania pandemii. Droga Krzyżowa również w niedziele po sumie dla osób starszych. Msza św. popołudniowa      w niedziele wielkopostne bezpośrednio po Gorzkich Żalach. Spotkanie dla rodziców klas trzecich w sprawie I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 900.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym między innymi o niezwykłym miejscu, w którym nawraca się francuska młodzież, czyli o grocie         św. Marii Magdaleny w Prowansji.

         Bardzo prosimy o ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodziny Os. Oleksowa, Matułowa, Wojtaszki, Sępkowa, Sendrowa i Wronkowa.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content