OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ

OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ

28 MARZEC 2021 r.

Dziś obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Na sumie śpiewać będzie nasz chór Vox Altisona.

GOKSiP Jordanów we współpracy z parafią organizuje konkurs palm. Palmy należy po Sumie zanieść do sali GOK-u w Osielcu do godziny 1300. Liczne nagrody są ufundowane przez Gminę Jordanów, GOK i parafię Osielec. Szczegółowy regulamin konkursu podany jest na stronie GOK-u. Należy również wypełnić metryczkę, którą można pobrać ze strony internetowej GOK-u lub ze stoliczka z prasą.

Spowiedź przedświąteczna w poniedziałek, wtorek i środę od godziny 1700 do 1900.

Od tego tygodnia Msze św. wieczorne i Liturgia Wielkiego Tygodnia o godzinie 1800. Kancelaria parafialna czynna wyłącznie do środy. W Wielką Środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 1800. Wspominać będziemy pamiątkę ustanowienia sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 2200:

O 2000 – Gorzkie Żale cz. I.

O 2100 – Godzina Święta, prowadzi Akcja Katolicka i grupa charytatywna.

O 2200 – Zakończenie adoracji.

Wielki Piątek to pamiątka śmierci Pana Jezusa na krzyżu. W tym dniu Kościół nie sprawuje Ofiary Mszy św. Obowiązuje post ścisły, a zatem zarówno wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych jak i ograniczenie posiłków do 3 maksymalnie w tym tylko jeden do syta. Komunię pierwszopiątkową można przyjąć tylko podczas liturgii wieczornej w kościele, która rozpoczyna się od godziny 1800.

Porządek nabożeństw w Wielki Piątek:

O 1000 – Droga Krzyżowa dla uczniów klas 0 – 5.

O 1100 – Droga Krzyżowa dla uczniów klas 6 – 8 i starszych.

O 1500 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

O 1600 – Droga Krzyżowa dla dorosłych

O 1800 – Liturgia Wielkiego Piątku. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

O 2000 – Gorzkie Żale cz. II i III.

O 2100 – Adoracja indywidualna.

O 2200 – Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych, prowadzi młodzież.

O 2300 – Zakończenie adoracji przy Grobie Pańskim.

Wielka Sobota to pamiątka spoczynku Pana Jezusa w grobie. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 700 do 1800. W tym dniu poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny:

– o godz. 900 w kościele oraz przy kapliczce na Os. Bogaczowa,

– o 1000 w kościele oraz na Zawodziu przy kapliczce za mostem,

– o 1100 w kościele i przy sklepie na roli Sępkowej,

– o 1200 w kościele i w kaplicy na Górnym Osielcu.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpoczyna się o godz. 1800. Początek na zewnątrz z poświęceniem ognia, następnie procesja do kościoła z zapalonym paschałem, i dalsza część liturgii światła. Po niej liturgia słowa Bożego, która przypomni nam najważniejsze dzieła Boże z historii zbawienia. Dalej liturgia chrzcielna z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i liturgia eucharystyczna. Prosimy o przyniesienie świec odpowiednio zabezpieczonych.

Rezurekcja Wielkanocna z procesją wokół kościoła o 600. Msze święte w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 600, 900, 1100 i  1630. Prosimy o przygotowanie feretronów po zakończeniu obrzędów Wielkiej Soboty. Prosimy druhów strażaków o pełnienie straży przy Grobie Pańskim.

Msze święte w poniedziałek wielkanocny jak w niedzielę.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu obok Gościa Niedzielnego Staś dla dzieci.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu:  V Róża Kobiet z Górnego Osielca – 200 zł., II Róża Męska z Górnego Osielca – 150 zł.,           I Róża Kobiet z G. – 150 zł., XIII Róża Męska – 210 zł., IV Róża Kobiet – 200 zł., VIII Róża Kobiet – 140 zł. Bóg zapłać za ofiarę na wystrój i sprzątanie kościoła rodzinom:                         z Os. Niziołkowa – 1 000 zł., z Os. Słoninowa – 500 zł.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content