OGŁOSZENIA NA PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

OGŁOSZENIA NA PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

05 KWIETNIA 2021 r.

W dniu dzisiejszym modlitwami i materialnie, składając ofiarę na tacę, wspieramy UPJP II. Msze św. jak w niedziele o 700; 900; 1000 w kaplicy, 1100  i 1630.

Od Wigilii Paschalnej ponownie w naszym kościele przy wejściu głównym znajduje się woda święcona. Ze względu na pandemię jest ona dostępna w automatach oznaczonych krzyżykiem.  Przez przeżegnanie się wodą święconą przy wejściu do kościoła dokonujemy aktu wiary i uświadamiamy sobie, że wchodzimy do domu Boga, aby jako jego dzieci, którymi jesteśmy od chrztu świętego, spotkać się z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie i wraz z aniołami oddać cześć samemu Bogu. Znak krzyża wykonany przy opuszczaniu świątyni, przypomina o zadaniach wynikających z bycia chrześcijaninem, o potrzebie dawania świadectwa w świecie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomagali w przeżywaniu uroczystości Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg zapłać panom kościelnemu i organiście i całej służbie liturgicznej wszystkim posługującym przy ołtarzu. Bóg zapłać panu Grzegorzowi Maciaszkowi za przygotowanie asyst służby liturgicznej podczas całego Triduum Paschalnego, scholi młodzieżowej za prowadzenie Drogi Krzyżowej dla młodzieży w Wielki Piątek. Bóg zapłać orkiestrze strażackiej i paniom niosącym feretrony na procesji rezurekcyjnej. Bóg zapłać druhom i druhnom z OSP Osielec Górny i Dolny za straż przy Grobie Pańskim.

W ciągu tygodnia obchodzimy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, dlatego w najbliższy piątek nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w tygodniu po Mszach świętych rano. Przypominamy, że od zeszłego tygodnia Msze św. wieczorne o godz. 1800.

W najbliższą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Zgodnie ze słowami Pana Jezusa z „Dzienniczka” św. siostry Faustyny kto w tym dniu przystąpi do Źródła życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.  Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Msza św., a w przyszłą niedzielę także o 1430. O godzinie 1500 odprawimy godzinę świętą. Pamiętajmy o odmawianiu koronki do Miłosierdzia Bożego codziennie. Prośmy Miłosiernego Boga o ustanie epidemii.

            Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: VI Róża Kobiet wraz z sąsiadami z Os. Solowskich – 180 zł. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Baranowa pod torami – 650 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu przez poszczególne Róże Różańcowe wraz z sąsiadami. Bóg zapłać za ofiary składane przy odprawianiu Drogi Krzyzowej. Bóg zapłać pszczelarzom z Osielca za ofiarowanie dla naszego kościoła woskowego paschału i świec ołtarzowych. Bóg zapłać również za ofiarowane przez straż płyny dezynfekcyjne i maseczki, które są dostępne pod chórem. Możemy je zabierać i z nich korzystać.

Dziękujemy też panu Stanisławowi Głucowi i pracownikom za dostarczenie wody na cmentarz.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu obok Gościa Niedzielnego miesięcznik dla dzieci Mały Gość.

Intencje na nowy tydzień:

Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim parafianom i gościom na dalsze świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content