OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

18 KWIETNIA 2021 r.

Dziś rozpoczynamy 13 Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie (J 6,35). Niech stała lektura Pisma Świętego umacnia naszą wiarę, oświeca nasze sumienia i coraz głębiej włącza nas w zbawczą dla nas ofiarę Mszy św.

W środę o 1630 próba przed I Komunią św. dla dzieci z klas trzecich.

W środę wieczorem Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Św. Józefa, a po niej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy szczególnie rodziny z Os. Misiarzowa, Janikowa i Morawowa.

Z kalendarza liturgicznego:

Środa – wsp. św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła

Piątek – Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

Sobota – wsp. św. Jerzego, męczennika

         Wszystkim parafianom, gościom oraz solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym między innymi o projekcie rehabilitacji osób, które przeszły covid-19.

Bóg zapłać rodzinom z Os. Bańdurowa pod torami za ofiarę na sprzątanie i wystrój kościoła – 950 zł. Dziękujemy pani Zofii Guzik za ofiarowanie i posadzenie kwiatów przed kościołem oraz panom pszczelarzom za ofiarowanie świec woskowych pod tabernakulum. Prosimy w tym miesiącu o ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodziny z Os. Misiarzowa, Janikowa i Morawowa.

W przyszłą niedzielę 25 kwietnia rozpoczynamy Misje Święte, które potrwają do uroczystości odpustowej 1 maja b.r. Temat misji parafialnych to Chrześcijańskie życie rodzin. Przeprowadzi je ks. dr Adam Adamski, filipin ze Świętej Góry w Gostyniu. Wypraszajmy w codziennej modlitwie obfite owoce tego świętego czasu. Szczegółowy program misji jest wywieszony w gablotach, umieszczony na stronie internetowej naszej parafii oraz do pobrania w formie folderu dla każdej rodziny ze stolika z prasą katolicką.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content