OGŁOSZENIA NA VII NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

OGŁOSZENIA NA VII NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

16 MAJA 2021 r.

Dziś Kościół katolicki świętuje uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to pamiątka triumfalnego powrotu Pana Jezusa do nieba, skąd przyszedł na ziemię dla naszego zbawienia przyjmując naturę ludzką. W naszej parafii uroczystość I Komunii św. dzieci z klas trzecich. Polećmy te dzieci i ich rodziny opiece Matki Najświętszej, aby spotkanie z Jezusem Eucharystycznym było dla nich umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.

Od poniedziałku dzieci będą przeżywały swój biały tydzień. Zapraszamy je na Msze świętą i nabożeństwo majowe codziennie na godzinę 1800.

Bardzo prosimy, aby na apel Ojca Świętego, by modlić się o ustanie pandemii, w tym tygodniu odpowiedziały rodziny z Osiedli:

W poniedziałek – rodziny z Os. Grzybkowa, Dańkowa, Leśniakowa, Hodanowa, Dutkowa

We wtorek – rodziny z Os. Oleksowa Matułowa, Wojtaszki

W czwartek – rodziny z Os. Sępkowa

W piątek – rodziny z Os. Sendrowa

W sobotę – rodziny z Os. Wronkowa

W środę wieczorem Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo św. Józefa, a po niej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy szczególnie rodziny z Os. Zagrody, Bachule, Brodaniec, Sołtystwo.

         Za tydzień rocznica I Komunii świętej dla dzieci klas czwartych na Mszy św. o g. 1100. Próba liturgii w poniedziałek i piątek o 1630.           

Z kalendarza liturgicznego:

Czwartek  – wsp. św. Bernarda ze Sieny, kapłana

Piątek – wsp. św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika

Sobota – wsp. św. Rity z Cassia, zakonnicy

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym między innymi rozmowa z rodzicami Livii Marii, uzdrowionej w łonie matki za wstawiennictwem Franciszka Marii od Krzyża Jordana.

Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za uporządkowanie terenu wokół kościoła i wystrój wnętrza na dzisiejszą uroczystość, a także za ofiarę na nowy gong w kwocie 1 000 zł. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji drugiej niedzieli miesiąca. Pragniemy poinformować,        że w związku z pracami remontowymi posadzki w prezbiterium, które rozpoczną się, jeśli Pan Bóg pozwoli, w połowie czerwca, przez jakiś czas Msze św. i nabożeństwa będą odprawiane przy bocznym ołtarzu. Bardzo prosimy wszystkich o wyrozumiałość i cierpliwość na ten czas.

Bardzo prosimy o ofiarę na sprzątanie i wystrój kościoła rodziny z Os. Zagrody, Bachule, Brodaniec, Sołtystwo po stronie straży i po stronie szkoły.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content