OGŁOSZENIA NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

19 WRZESIEŃ 2021 r.

Dziś przypada wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

         W czwartek 23 września odbędzie się parafialna pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Są jeszcze wolne 4 miejsca. Koszt 65 zł. Wyjazd z parkingu obok przystanku o godz. 600 rano. Prosimy, by przybyć co najmniej 10 minut przed odjazdem.

         Spotkanie dla kandydatów  na ministrantów w sobotę o godz. 900. Po południu o 1530 zostanie odprawiona Msza św. na Przykcu. Serdecznie zapraszamy w imieniu Klubu MTR Osielec na tę Mszę św. oraz na zawody, które odbędą się w niedzielę od 900.

         W przyszłą niedzielę z polecenia ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży. Zebrane środki pieniężne przeznaczone będą na cele organizacyjne związane z duszpasterstwem młodzieży zarówno       w naszej parafii jak i w dekanacie Maków Podhalański. Będzie miało miejsce także liczenie wiernych.

         Również w przyszłą niedzielę spotkanie informacyjne dla Rodziców klas III przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy św. o godz. 900, a po Mszy po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie dla Rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

         Za dwa tygodnie 3 października odpust parafialny ku czci NMP Różańcowej. Szczegóły za tydzień.

                   W liturgii Kościoła obchodzimy:

         Poniedziałek – wsp. św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

         Wtorek  – Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

         Środa  – wsp. bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy

         Czwartek – wsp. św. Pio z Pietrelciny, kapłana

         Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błog. Bożego i opieki naszych świętych patronów.

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym między innymi mocne świadectwo więzionego wiele lat przez komunistów kard. Van Thuana.

         Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Brzanowa – 500 zł., z Os. Działkowa – 150 zł. Bóg zapłać panu Romanowi Koniówce za wykonanie i ofiarowanie metalowego uchwytu do umocowania krzyża na cmentarzu. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na cele inwestycyjne naszej parafii kwotę 5 660 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za materialną i duchową, modlitewną  troskę o nasz kościół i wspólnotę parafialną.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content