OGŁOSZENIA NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI MB RÓŻAŃCOWEJ

OGŁOSZENIA NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI MB RÓŻAŃCOWEJ

03 PAŹDZIERNIK 2021 r.

         Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Odpustową, ku czci MB Różańcowej. Dziękujemy Bogu i Pani Różańcowej, za Jej obecność w wizerunku w głównym ołtarzu naszej świątyni. Dziękujmy za Jej opiekę nad nami i wszystkimi rodzinami naszej parafii. Suma odpustowa        o godz. 1100.  Po sumie uroczysta procesja różańcowa wokół Kościoła.

Krótko, ale serdecznie pragnę podziękować naszemu sumiście i kaznodziei –  O. Markowi Metelicy, gwardianowi i proboszczowi z Tenczyna. Drogi Ojcze serdeczne Bóg zapłać za sprawowanie tej uroczystej Mszy i wygłoszone do nas słowo Boże, tak krzepiące na dzisiejsze czasy.

Bóg zapłać wszystkim kapłanom z naszego dekanatu przybyłym na naszą uroczystość. Bóg zapłać ks. Kanonikowi Stanisławowi. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości: służbie liturgicznej ołtarza, panu kościelnemu, panu organiście wraz z orkiestrą OSP, wszystkim grupom parafialnym, Różom Różańcowym, paniom z Koła Gospodyń, druhom i druhnom z OSP, pocztom sztandarowym, niosącym baldachim, feretrony, wszystkim obecnym za wspólna modlitwę.

Z racji dzisiejszej uroczystości możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwa Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… w intencjach Ojca Świętego, wyznanie wiary.

Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu o godz. 1700. Przez cały październik Msze święte wieczorne bezpośrednio po nabożeństwie.

W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Spowiedź w tym dniu od 1530. Do skorzystania        z sakramentu pokuty, oraz udziału w nabożeństwie różańcowym i Mszy wieczornej zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII . Po Mszy św. spotkanie            w kościele dla kandydatów z klasy VIII. Na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.

         W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy:

Poniedziałek – wsp. Św. Franciszka z Asyżu

Wtorek – wsp. Św. Faustyny

Czwartek – wsp. NMP Różańcowej

Sobota – wsp. bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

         W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne naszej parafii. W związku z XXI Dniem Papieskim „Wstańcie chodźmy” będzie też miała miejsce zbiórka pieniędzy do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspomaga zdolną młodzież z ubogich rodzin.

Bóg zapłać za ofiary na Kościół: z numeru 260 – 200 zł., z numeru 624 – 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać pracownikom pana Adama Pochopnia za pomoc w zamontowaniu ołtarza głównego i tabernakulum. Dziękujemy panu Piotrowi Pochopniowi za przystrzyżenie drzewek przy kościele.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content