OGŁOSZENIA NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

17 PAŹDZIERNIK 2021 r.

Nabożeństwo Różańcowe dziś o godz. 1600 w tygodniu o godz. 1700. Przez cały październik Msze święte wieczorne bezpośrednio po nabożeństwie.

W środę po nabożeństwie różańcowym Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo  Św. Józefa oraz nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy szczególnie rodziny z Osiedli: Bogaczowa, Kowalowa, Bańdurowa, Zarębowa, Blok i Baranowa.

         W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Przy okazji Bóg zapłać tym, którzy składają na ofiarę Mszy św. 60 zł., lub więcej.

         Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie z ramienia Konferencji Episkopatu Polski prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji Chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. W przyszłą niedzielę przyjedzie do nas Nikodem Bała, pracownik krakowskiego biura PKWP z wolontariuszem. W ramach akcji „S.O.S. dla Ziemi Św.” po mszach św. będzie można nabyć wyroby z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan z Betlejem lub wesprzeć dzieło ofiarą do puszki.

         W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy:

Poniedziałek – święto św. Łukasza Ewangelisty

Środa – Uroczystość Św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa

PiątekUroczystość Św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego

         Solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz lekarzom i wszystkim pracownikom służby zdrowia, którym patronuje św. Łukasz, życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i potrzebnych sił duchowych oraz fizycznych.

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu obok Gościa Niedzielnego miesięcznik dla dzieci Staś.

         Bóg zapłać za ofiary na Kościół: nr 340 – 500 zł., nr 329 – 700 zł., nr 324 – 100 zł., XI Róża kobiet – 700 zł., na balustradę komunijną. Bardzo prosimy o ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodziny z Osiedli: Zarębowa, Blok i Baranowa nad torami.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content