OGŁOSZENIA NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

OGŁOSZENIA NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

28 LISTOPAD 2021 r.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Dziś podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, aby były one znakiem jedności całej naszej wspólnoty parafialnej. Poświęcone opłatki będą rozprowadzane przez pana organistę już od jutra od Górnego Osielca. Przypominamy, że ofiary składane przy tej okazji stanowią istotną część jego wynagrodzenia za całoroczną pracę.

Od 1 niedzieli Adwentu rozpoczyna się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece można pobrać w zakrystii. Ofiara powyżej 7 złotych przeznaczona będzie na dzieła charytatywne w naszej parafii.

Od jutra rozpoczynamy Roraty czyli Msze św. o Matce Bożej w Adwencie. Zapraszamy wszystkich codziennie w tygodniu na godz. 700. Dzieci zachęcamy do przynoszenia lampionów. Będą też dla nich przygotowane niespodzianki.

         W środę po wieczornej Mszy świętej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

         W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św., a w czwartek i piątek od godz. 1600. W czwartek zapraszamy na spowiedź i Mszę św. o 1700 kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla klas VIII w kościele i spotkanie Akcji Katolickiej na plebani. Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych, którzy pragną przyjąć Pana Jezusa z racji Świąt Bożego Narodzenia. Odwiedzimy ich z posługą sakramentalną w sobotę 4 grudnia od godziny 830.

         W zakrystii można zakupić kalendarz z Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek – wsp. św. Andrzeja, apostoła

Piątek – wsp. św. Franciszka Ksawerego, kapłana

Sobota – wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także górnikom, życzymy zdrowia,  opieki świętych patronów i wszelkiego błogosławieństwa.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek specjalny: kalendarz ścienny na rok 2022 z reprodukcjami obrazów.

Za tydzień w niedzielę 5 grudnia odbędzie się kiermasz świąteczny, z którego dochód będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Oli Kaczmarczyk. Z racji I niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Różańca św. o 1030. Będzie to zarazem II niedziela Adwentu, która co roku jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Szczegóły na plakacie.

Bóg zapłać za ofiarę na wystrój i sprzątanie kościoła rodzinom z Os. Karbowa nad Torami – 850 zł.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content